Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Aktualności

Firma Saser Elektronik Kft. poszukuje kontrahentów!

Powstała w 2010 roku, węgierska firma Saser Elektronik Kft specjalizuje się w montażu podzespołów, części elektronicznych, okablowaniu oraz produkcji okablowania na potrzeby sprzętu gospodarstwa domowego, przemysłu samochodowego, elektrotechnicznego i elektronicznego.

Czytaj więcej...

Misja Gospodarcza do Wiednia - ostatnie miejsca

Zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej połączonej z udziałem w premierze spektaklu „Halka” - Stanisława Moniuszki, z okazji przypadających w tym roku 200 lat urodzin Wielkiego Polskiego Mistrza. Pozostało 6 miejsc.

Czytaj więcej...

Akademia Menadżera Innowacji

Akademia Menadżera Innowacji to druga edycja autorskiego programu szkoleniowo-doradczego kierowanego do kadry zarządzającej firm. Oferuje komponent szkoleniowy w postaci cyklicznych zjazdów (wykłady teoretyczne i warsztaty praktyczne) i przede wszystkim zapewnia Twojej firmie wsparcie doradcy i eksperta tematycznego przez cały cykl uczestnictwa.

Czytaj więcej...

Forma przeniesienia majątkowych praw autorskich

W naszej praktyce często doradzamy naszym Klientom przy zawieraniu umów, których przedmiotem jest utwór w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, przykładowo logo, zdjęcie, teledysk. Podstawową kwestią przy tej transakcji musi być ustalenie czy umowa ma zawierać przeniesienie autorskich praw majątkowych, czy też „wyłącznie” praw do korzystania z utworu. Pierwsza z opcji powoduje, że twórca wyzbywa się definitywnie własnych praw majątkowych do utworu na polach określonych w umowie, zaś w drugim przypadku mamy do czynienia z umową licencyjną, czyli uprawnieniem do korzystania z utworu przez wskazany czas.

Czytaj więcej...

Sieć EURES ma już 25 lat!

Sieć EURES ma już 25 lat! Utworzona w 1994 roku, wspiera w sposób praktyczny realizację prawa obywateli UE/EOG i Szwajcarii do swobodnego przemieszczania się, pomagając osobom poszukującym pracy w znalezieniu zatrudnienia w innym kraju członkowskim, a pracodawcom w rekrutacji pracowników z terenu całej Europy.

Czytaj więcej...

9. Europejski Kongres MŚP - SMART SAFE SOLUTIONS

W dniach 16-18 października 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe i najważniejsze wydarzenie dla małych i średnich przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale i Europy oraz świata.

Czytaj więcej...

Frekwencyjny sukces listopadowego spotkania Klubu Członkowskiego RIG w Katowicach

25 listopada w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach odbyło się tradycyjnie, comiesięczne spotkanie członków RIG-u.

Czytaj więcej...

Azoty Chorzów ogłaszają przetarg na odbiór odpadów

Firma Członkowska Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach - Zakłady Azotowe Chorzów Spółka Akcyjna poszukuje firmy odbierającej odpady. 

Czytaj więcej...

W biznesie trzeba ciągle pytać o finanse, w innym razie można stracić wszystko

Nawet, gdy gospodarka ma się dobrze, a PKB pozytywnie zaskakuje, przedsiębiorcy powinni być czujni. Dlaczego? Bo o ile np. sezonowość w gospodarce jest czymś naturalnym, o tyle w skłonności do nieterminowego regulowania faktur nie da się zauważyć żadnych prawidłowości. Nie można też zaobserwować korelacji między kondycją gospodarki, a dążeniem przedsiębiorców do płacenia swoim kontrahentom w terminie. Jakimi przesłankami należy się zatem kierować? Przede wszystkim sprawdzać zarówno wieloletnich, jak i nowych klientów pod względem wypłacalności i wiarygodności finansowej. I choć przedsiębiorcy w rozmaity i często pokrętny sposób tłumaczą się ze swojej nieterminowości, nie warto słuchać żadnych wymówek, należy działać od razu.

Czytaj więcej...

Zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek przez internet!

W listopadzie wprowadzono kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców. Jeśli jesteś użytkownikiem portalu Biznes.gov.pl, możesz tam złożyć wniosek do ZUS o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek.

Czytaj więcej...

grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc