Amerykanin Mark Cole – jeden z najlepszych mówców na świecie, najbliższy współpracownik Johna C. Maxwella oraz CEO Maxwell Leadership®, pojawi się na jednej z dwóch głównych scen 12. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Kongres organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach odbędzie się 20-22 listopada 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie jest bezpłatne.

 

 

Każdy zasługuje na dobre przywództwo. W czasie katowickiego kongresu, podpowiem jego uczestnikom jak w swoich firmach znajdować i rozwijać liderów. Nigdy nie spotkałem menedżera, który powiedział mi: Mark, mam zbyt wielu przywódców w zespole. Przeciwnie! Potrzebujemy więcej silnych i pozytywnych liderów w naszych firmach –  mówi Mark Cole w swoim zaproszeniu na 12. EKMŚP.

 

Amerykanin pojawi się na jednej z dwóch głównych scen 12. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Hasłem przewodnim tej edycji jest: „Face the challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań”.

 

Wyzwań, przed którymi stoją dziś mali i średni przedsiębiorcy, jest sporo. Te najbardziej dotkliwe, to rosnące koszty prowadzenia biznesu, niestabilne warunki gospodarcze, transformacja energetyczna, ale również przerwane lub zagrożone łańcuchy dostaw –  wylicza Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizatora kongresu. – Chcemy wyposażyć jak największą liczbę firm i ich właścicieli, managerów i liderów w wiedzę i kompetencje niezbędne w obecnej rzeczywistości wyzwań, dlatego od lat Kongres jest bezpłatny – dodaje Tomasz Zjawiony.

 

Podczas EKMŚP dla uczestników będą przygotowane dwie główne sceny: tytułowa –  „Face the Challenge” oraz „Boost Your Business”.

 

Na tej pierwszej – o mierzeniu się ze współczesnymi wyzwaniami – będzie opowiadał nie tylko wspominany już Mark Cole, ale również dr Maciej Kawecki, Prezes Zarządu Instytutu Polska Przyszłości im. St. Lema, dziennikarz ekonomiczny i Redaktor Naczelny “Subiektywnie o finansach” Maciej Samcik, ekonomista Marek Zuber, dr Adam Mokrysz, prezes i CEO Grupy Mokate, dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy zarządzająca dziesięcioma tysiącami osób Dorota Cebartowska, europejska liderka w Mary Kay Cosmetics.

 

Na drugiej scenie kongresu: „Boost Your Busines”, również nie zabraknie dzielących się swym biznesowym doświadczeniem praktyków i ekspertów, w tym również Firm Członkowskich Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wśród nich wystąpią m.in. Beata Drzazga, właścicielka BetaMed S.A., liderka rankingu „50 po 50” Forbesa, która zbudowała firmę medyczną zatrudniającą kilka tysięcy osób działającą również za Oceanem, a także Władysław Grochowski, właściciel największej grupy hotelowej w Polsce Arche S.A., który z sukcesem łączy biznes z realizacją niezwykłej misji.

 

W tym samym miejscu odbędzie się również dyskusja o innowacjach napędzających rozwój firm, ale również życiowych i zawodowych pasjach dających nie tylko zadowolenie i spełnienie, ale i poważne przychody.

 

Kogo będzie można posłuchać?

  • Soni Dragi, właścicielki wydawnictwa literackiego, która odkryła dla polskich czytelników m. in. Dana Browna („Kod Leonarda da Vinci” oraz „Anioły i Demony”).
  • Klaudii Klimczyk – szerokiej publiczności znanej jako „Mama na obrotach”. Jest fenomenem polskiego TikToka. Ta przepełniona energią kobieta, w czasie pandemii zaczęła nagrywać zabawne filmiki, a dziś jej konto obserwuje ponad 2,5 mln osób oraz Wojciecha Kaczmarczyka, autora YouTubowego kanału „Do roboty”, odsłaniającego kulisy wielu zawodów i miejsc pracy.

 

Lista gości specjalnych i wyjątkowych prelegentów, inspirujących postaci, które mają doświadczenie biznesowe jest długa, dlatego warto pojawić się na wydarzeniu.

Rejestracja na 12. edycję Europejskiego Kongresu MŚP jest dostępna pod linkiem: https://ekmsp.eu/register. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Kongres odbędzie się już dwunasty raz. Poprzednie edycje przyciągnęły dziesiątki tysięcy uczestników – przedstawicieli świata biznesu, polityki, gospodarki i nauki. Nieprzerwanie od 2011 jest inspirującym miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i nowych pomysłów. Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach – organizacja zrzeszająca kilkaset firm działających w Polsce i na całym świecie. RIG w Katowicach prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich firm członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i za granicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

#EKMSP #FaceTheChallenge #RIGKatowice

 

Najnowsze