Wakacyjne wydanie magazynu – skierowanego do środowiska biznesowego – przynosi wiele zajmujących treści. W numerze warto przeczytać relacje z wydarzeń skierowanych do sektora MŚP, interesujące wywiady, a także merytoryczne artykuły eksperckie na temat prawa i podatków, projektów unijnych czy nowych technologii.

 

 

Wersja online najnowszego numeru do pobrania: CZYTAJ TUTAJ!

 

W wakacyjnym wydaniu kwartalnika – jak zwykle! – jest co poczytać! Na wyróżnienie zasługuje rozmowa z Grzegorzem Eszem, współzałożycielem i prezesem zarządu Maple Bear Schools Polska, nowej Firmy Członkowskiej RIG, za którą trzymamy kciuki w związku z inauguracją działalności w Katowicach – pierwszej w Polsce dwujęzycznej kanadyjskiej szkoły i przedszkola Maple Bear.

 

W numerze, m.in. informacje o naborach wniosków o dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, a także rozmowa z Arturem Tomasikiem, prezesem Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA o rekordowym roku na Katowice Airport.

 

Można także dowiedzieć się, czym „żyła” Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach przez drugi kwartał tego roku. Znajdziecie tutaj podsumowanie drugiej edycji ogólnopolskiej konferencji Health Business Innovations w Zabrzu, relację z Pikniku Firm Członkowskich w chorzowskim Skansenie (pierwszego w historii Izby eventu o charakterze familijnym), informacje o międzynarodowych aktywnościach RIG, sprawozdanie z kampanii informacyjnej Federacji Przedsiębiorców Polskich pod hasłem #PrzedsiębiorcaToTeżWyborca, w którą zaangażowała się też katowicka Izba.

 

Nie mogło oczywiście zabraknąć informacji o ważnym wydarzeniu: Sprawozdawczo-Wyborczym Walnym Zgromadzeniu Członków Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, podczas którego podsumowano lata 2018-2023 i zatwierdzono Strategię oraz Program Działania na kolejne pięć lat pracy naszej instytucji. Funkcję Prezesa na kolejną kadencję w latach 2023-2028 powierzono ponownie Tomaszowi Zjawionemu. Z kolei, po raz pierwszy w historii, stery Rady Izby przejęła kobieta – dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Prof. AWSB, Rektor Akademii WSB.

 

Na kolejnych stronach magazynu dawka eksperckiej wiedzy na temat VI Generacji Marketingu i Sprzedaży, obaw polskich pracowników przed wdrażaniem AI, rewolucji chmurowej w telekomunikacji, zagrożeniach cyberatakami na podmioty medyczne czy rozwoju śląskiego systemu startupowego.

 

W czerwcowym numerze można znaleźć też ofertę współpracy z Firmami Członkowskimi RIG w Katowicach, reprezentującymi pełny przekrój branż – od kancelarii prawnych, szkół wyższych po oprogramowanie informatyczne i sektor OZE.

 

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, wysyłany do wiodących instytucji samorządowych, rządowych i związanych z biznesem, a także kolportowany na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i wydawnictwo. Jest również dostępny bezpłatnie w prestiżowych lokalizacjach biznesowych w województwie śląskim i całym kraju.

 

 

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu skierowanego dla biznesu zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu i wywiadu albo reklamy modułowej w kolejnym wydaniu kwartalnika, który ukaże się w październiku 2023 r. i będzie dystrybuowany m.in. na 13. Europejskim Kongresie MŚP w Katowicach.

 

Kontakt:

Jaga Kolawa
Redaktor Naczelna
jkolawa@rig.katowice.pl
tel. 503 802 704

Najnowsze