8 września odbyła się inauguracja działalności Polsko-Węgierskiej Izby Gospodarczej w Ambasadzie Węgier w Polsce. Wiceprezesem nowo powstałej Izby został Tomasz Zjawiony, Prezes RIG w Katowicach.

 

Była to świetna okazja do zaproszenia Ambasador Orsolya Zsuzsanna Kovács do udziału w wydarzeniach tegorocznego Europejskiego Kongresu MŚP Back to Business.

 

Izba została powołana w celu wzmocnienia współpracy w regionie na rzecz otwartości pod względem wymiany handlowej. Stanowi priorytet i klucz do wzmocnienia pozycji rynku naszych państw w konkurencji z Europą Zachodnią.

 

Polsko-Węgierska Izba Gospodarcza stanowi instytucję, która za główny cel obrała stworzenie i implikację nowej strategii Polsko-Węgierskiej, której priorytetem będzie innowacyjność, rozwój i sukces sektora biznesowego obu tych państw.

Założycielami Polsko-Węgierskiej Izby Gospodarczej jest Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a także Anna Wiśniewski, Attache Handlowa Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie.

  • 21/08/2019 r. – Wstępne – Powołanie Polsko-Węgierskiej Izby Gospodarczej
  • 21/11/2019 r. – Powołanie Polsko-Węgierskiej Izby Gospodarczej z siedzibą w Krakowie i Budapeszcie. Izba ta została powołana, mając za cel wspieranie firm członkowskich RIG oraz innych przedsiębiorców we wstępowaniu na rynek węgierski.

Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem swoich działań na rynku węgierskim lub pragnący pozyskać poradę związaną z działalnością gospodarczą na niniejszym rynku, zapraszamy do kontaktu z działem Współpracy Międzynarodowej RIG w Katowicach – mwachowski@rig.katowice.pl.

Najnowsze