WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA - RIG Katowice
En

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Wiemy, że biznes nie lubi ograniczeń, dlatego łamiemy schematy i bariery krępujące międzynarodową współpracę gospodarczą. Pomagamy przedsiębiorstwom w internacjonalizacji, zapewniając możliwość nawiązywania i pogłębiania relacji biznesowych.

Swoją działalnością daleko wykraczamy poza granice Polski, czy Unii Europejskiej, sięgając czterech kontynentów, Afryki, Azji, Europy i Ameryki Północnej. Pracujemy nad tym, by liczba naszych destynacji ciągle rosła. Dokładamy wszelkich starań, by regionalni, rodzimi przedsiębiorcy wchodzili na rynki zagraniczne skutecznie, zgodnie z potrzebami i możliwościami. 

Naszym celem jest takie łączenie światowego biznesu, by polscy przedsiębiorcy podpisywali jak najkorzystniejsze dla siebie kontrakty, a tym samym, by marka made in Poland, stawała się istotnym graczem na arenie globalnej. Ta pomoc wykracza poza sektor gospodarczy, gdyż stawiamy również na współprace z międzynarodowym sektorem naukowym, czy samorządami gospodarczymi z całego świata.

Nasze działania

Biznes nie zna granic – czyli misje gospodarcze

Celem organizowanych przez nas misji gospodarczych jest stworzenie polskim przedsiębiorstwom, samorządowcom oraz reprezentantom sektora nauki, warunków do współpracy z partnerami zagranicznymi oraz do nawiązania lub rozszerzenia kontaktów handlowo – gospodarczych.

Kojarzenie partnerów biznesowych

Kojarzenie partnerów biznesowych ułatwia rozpoznanie rynków zagranicznych oraz znalezienie partnera w wybranej branży.

Organizowanie międzynarodowych spotkań B2B

Oferujemy wsparcie organizacyjne, językowe oraz merytoryczne podczas biznesowych wyjazdów zagranicznych

wynajem sal

Wynajem Sal

Oferujemy przestrzeń dla Twojego biznesu w ścisłym centrum Katowic. Poznaj naszą ofertę!  

rzecznik

rzecznik praw przedsiębiorców

Rzecznik jest zbiorowym głosem przedsiębiorców. Rozpatruje sprawy zbiorowe, pomaga w kryzysie i doradza.

networkig

networking

W Izbie stawiamy na nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych w każdej formie! 

Międzynarodowe przedstawicielstwa RIG oraz bliska współpraca

Dzięki międzynarodowej współpracy możliwa jest wymiana dobrych praktyk, pomysłów i kształtowanie przyszłości Polski. Współpraca na rzecz otwartej, postępowej i innowacyjnej gospodarki jest priorytetem i kluczem do wzmocnienia pozycji polskiego biznesu na arenie międzynarodowej. Dlatego też otwieramy kolejne filie na świecie,  jak również blisko współpracujemy z jednostkami wspierającymi biznes w różnych krajach.

Chcemy jak najskuteczniej łączyć polskich przedsiębiorców z rynkami zagranicznymi. Ustawicznie dokładamy wszelkich starań, by wypracować efektywne relacje z poszczególnymi krajami. Dzięki temu, udrożniamy przepływ informacji, przybliżamy realia danego rynku oraz zapewniamy stały kontakt z osobami, które znają specyfikę gospodarczą danego kraju od podszewki. W konsekwencji Polski przedsiębiorca może rozwijać swój biznes na nowych rynkach.

Kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dagmara Szastak
Kierownik ds. Współpracy Międzynarodowej
dszastak@rig.katowice.pl 

Katarzyna Lorenc
Specjalista ds. Współpracy Międzynarodowej

klorenc@rig.katowice.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek – 8:00 – 16:00
Wtorek – 8:00 – 16:00
Środa – 8:00 – 16:00
Czwartek – 8:00 – 16:00
Piątek – 8:00 – 16:00

Media społecznościowe

Translate »