28 maja 2023 to ważna data w kalendarium corocznych wydarzeń RIG. Po raz pierwszy w ponad 30-letniej historii Izby zorganizowano spotkanie o charakterze familijnym – Rodzinny Piknik Firm Członkowskich w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie.

 

Event w plenerze, w otoczeniu zabytkowych, drewnianych chałup i spichlerzy dawnej śląsko-zagłębiowskiej wsi Skansenu zgromadził ponad 160 uczestników – przedstawicieli Firm Członkowskich, Partnerów i Sponsorów z rodzinami.

 

 

 

Każdy z nas dzierży kilka ról w swoim życiu i każdy ma obok siebie wspierającą i kochającą rodzinę. Stąd pomysł, by zorganizować takie spotkanie, nie tylko pod kątem rozwijania kompetencji menadżerskich, ale przede wszystkim pokazania, że jesteśmy rodziną. Nie tylko my w Izbie jako przedsiębiorcy, ale każdy z nas. Dlatego to spotkanie z naszymi dziećmi, mężami, żonami, krewnymi. Bardzo się cieszę z tego wydarzenia. Po raz kolejny pokazaliście, że na rodzinę #RIG można liczyć – mówił Prezes Regionalnej Izby Gospodarcze w Katowicach Tomasz Zjawiony, witając zgromadzonych gości.

 

 

Wydarzenie, które wyszło poza biznesową sztampę, okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Sprawiła to, m.in. wyjątkowa lokalizacja w sielskim klimacie muzeum wsi na wolnym powietrza, w otoczeniu zabytkowej, drewnianej architektury, z eksponatami etnograficznymi, na zielonym terenie o powierzchni ponad 35 hektarów.

 

Mamy przestrzeń idealną do spotkań, nie tylko rodzinnych, ale również biznesowych. U nas można dotknąć tradycji, zobaczyć jak wyglądała kiedyś tradycyjna wieś, a także porozmawiać o ważnych sprawach. Jest mi niezmiernie miło Państwa gościć. Kalendarz imprez na ten rok w Muzeum jest bardzo bogaty, zapraszam do częstszego odwiedzania nas – wyjaśniała Dyrektor Skansenu, Paulina Cius-Górska.

 

 

Nic dziwnego, że nowy pomysł RIG na rodzinne spotkania w plenerze spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

 

 

Bardzo dobrze, że rodzinnie i bardzo dobrze, że w plenerze. Prezes RIG zamówił dobrą pogodę i jest. Warto organizować takie imprezy. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się znów na takim evencie – mówili Monika Król i Tomasz Król ze Śląskiej Agencji Finansowo-Ubezpieczeniowej.

 

Jesteśmy zachwyceni, w dodatku zamówiliście pogodę, czyli macie niesamowite moce sprawcze. Jest przecudownie, wspaniali ludzie, miło się spotkać, napić piwa i upiec kiełbaskę na ognisku, a przy okazji złapać trochę witaminy D. Dla każdego coś miłego – dodawali Łukasz Jaworski i Magdalena Krawczyk-Jaworska z Kancelarii Adwokackiej Łukasz Jaworski.

 

 

Program pikniku był dosłownie napakowany atrakcjami. Wystarczy wymienić tylko: zwiedzanie Muzeum szlakiem „Kto tu mieszka?” z karmieniem zwierząt gospodarskich, warsztaty rękodzieła (robienie kuciek i wyklejanie owieczek z wełny), cięcie drewna piłą „Moja-Twoja”, toczenie koła, próba prac na roli przy dojeniu sztucznej krowy i kozy, animacje z malowaniem twarzy i puszczaniem baniek mydlanych. Gdy dodać do tego pyszny, regionalny poczęstunek z obowiązkowym elementem, jakim było pieczenie kiełbasek ogniu – nic dziwnego, że zarówno młodsi, jak i starsi goście wydarzenia nie mogli się nudzić.

 

 

 

 

 

 

 

Gwoździem programu okazała się gra terenowa. Drużyny złożone z rodzin musiały odpowiedzieć na zestaw pytań dotyczących Skansenu, np. podać imiona królików z zagrody, policzyć ile lat ma kościół albo napisać co przedstawia obrazek w chacie z Kromołowa. Co wymagało pracy zespołowej, orientacji w terenie, spostrzegawczości, a przede wszystkim umiejętności odszukania konkretnych zabytkowych obiektów, gdzie można było znaleźć podpowiedzi. Dzięki Partnerom pikniku, po wykonaniu zadania, na najszybsze drużyny czekały atrakcyjne zestawy nagród.

 

 

Super się bawimy i bardzo cieszymy się, że nasza firma może uczestniczyć w tego typu imprezie. „Kolejowi” dopisali i stanowili największą liczebnie grupę na wydarzeniu – ponad 30 pracowników z rodzinami. Dzieciaki się świetnie bawiły. Wiele skorzystało z malowania twarzy czy wzięło udział w grze terenowej. Widać, że wszyscy są zadowoleni. Warto się poznawać na żywo, spędzić czas rodzinnie na świeżym powietrzu –  podkreślała Roksana Baca, Kierownik Biura Zarządu Ecco Rail Sp. z o.o. oddział Katowice.

 

 

 

– To fantastyczna okazja, żeby się spotkać ze wszystkimi Członkami RIG, pomagać i reklamować produkty banku. Wrażenia są fantastyczne, panuje cudowna atmosfera w pięknych okolicznościach przyrody. Organizacja jest rewelacyjna. Ludzie są otwarci, przeprowadziliśmy kilka fajnych rozmów, więc gratuluję takiej inicjatywy i myślę, że jako Izba co roku będziecie organizować takie pikniki – dodawała Sylwia Mikoda, Dyrektor Banku Pekao S.A. Oddział w Katowicach.

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą nową inicjatywę. Uczestnikom i Partnerom, bez których to spotkanie nie byłoby możliwe. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji Skansenu w Chorzowie za podpowiedzi organizacyjne i współpracę.

 

Najnowsze