Sześcioma niedzielnymi odcinkami specjalnymi – w tym legendarną Karową – zakończył się 77. Orlen Rajd Polski. Jarosław i Marcin Szejowie – załoga Hyundai Poland Racing, debiutująca w najważniejszej motorsportowej imprezie w kraju, zajęła dobre 6. miejsce w stawce ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

 

Dzisiaj zawodnicy mieli do pokonania tylko 70 kilometrów oesowych, w porównaniu do 133 kilometrów, jakie znalazły się w harmonogramie soboty. Można by uznać niedzielny etap 77. Orlen Rajdu Polski za łatwiejszy, ale to dziś na zawodników czekały dwie bardzo długie dojazdówki, które pokonali w pełnym słońcu – z Mikołajek do Przasnysza a następnie do Warszawy.

Dzień rozpoczął się w bliskich okolicach parku serwisowego, od dwóch przejazdów prób Mikołajki Max i Gmina Mrągowo. Pod koniec drugiej pętli załogi ruszyły na Mazowsze, najpierw zmierzyć się z próbą Przasnysz, a na finał pojawić się w Warszawie. Wizyta w stolicy miała związek z jubileuszem – 100-leciem Rajdu Polski. Stąd superoes kończący rajd właśnie na słynnej ulicy Karowej i ceremonia mety przy PGE Narodowym.

 

Bracia Szejowie rozkręcali się dziś z każdym kilometrem i do samego końca byli w walce o 5. miejsce w ProfiAuto RSMP. Szansę na tą pozycję miały aż trzy załogi. Ostatecznie duet w Hyundaiu i20 R5 ze stajni Kowax 2Brally, po pięknej walce uplasował się na 6. miejscu w mistrzostwach Polski i 17. w mistrzostwach Europy FIA ERC. Warto podkreślić, że był to dopiero trzeci start Szejów na szutrach, po Rally Żemaitija i Rajdzie Podlaskim. Po intensywnym czerwcu, teraz pora na „przesiadkę” na ulubioną nawierzchnię braci z Ustronia, czyli asfalt.

 

Jarosław Szeja:Jesteśmy na mecie Rajdu Polski. To były niesamowite dni – w sumie to niesamowite trzy tygodnie. Najpierw ciężkie przygotowania i Rajd Żemaitija, potem znów cały tydzień pracy i Rajd Podlaski, w końcu Rajd Polski. Rajdowy tydzień na Mazurach rozpoczęliśmy od poniedziałkowych testów, zapoznania z trasą i szybko nadszedł pierwszy dzień rajdu. Nigdy nie mieliśmy do czynienia z tak długim i intensywnym programem startów, ale jestem bardzo zadowolony z tego, jak wykorzystaliśmy ten okres. Z każdym kilometrem przyspieszaliśmy, a musicie pamiętać, że wciąż nie tylko uczymy się nawierzchni szutrowej, ale przede wszystkim nadal poznajemy naszego Hyundaia. Spełniamy nasze marzenia, jeździmy świetnym samochodem z kapitalnym zespołem. Teraz pora na asfaltową część sezonu – jesteśmy naładowani pozytywną energią. Dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie – bez Was to wszystko nie byłoby możliwe!

 

Partnerami załogi są: GK Forge, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

 

 

 

Wyniki 77. Orlen Rajdu Polski (ProfiAuto RSMP TOP10):

  1. Marczyk/Gospodarczyk
  2. Chuchała/Rozwadowski +2:01.3
  3. Grzyb/Poradzisz +2:48.4
  4. Chwietczuk/Baran +2:55.5
  5. Kasperczyk/Syty +5:10.0
  6. Szeja/Szeja +5:14.9
  7. Kotarba/Kotarba +5:18.6
  8. Gabryś/Janik +7:04.3
  9. Płachytka/Nowaczewski +10:16.3
  10. Typa/Pochroń +11:04.2

 

Kalendarz ProfiAuto RSMP 2021:

16 – 18 lipca – 8. Rajd Nadwiślański
5 – 7 sierpnia – 30. Rajd Rzeszowski
10 – 12 września – 5. Rajd Śląska
1 – 3 października – 49. Rajd Świdnicki-Krause
15 – 17 października – 46. Rally Kosice (Słowacja)

Najnowsze