Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest partnerem międzynarodowego badania kondycji przedsiębiorstw w czasie ograniczenia działalności gospodarczej spowodowanej pandemią COVID-19, prowadzonego w trzech krajach Europy.

 

Międzynarodowy projekt badawczy na temat wpływu pandemii Covid-19 na przedsiębiorstwa jest prowadzony przez ośrodek badawczy w Wielkiej Brytanii (University of Reading – lider badania), przy współpracy naukowców z Niemiec (Hamburg University of Applied Science) i z Polski (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach).

 

Badanie ma na celu zrozumienie reakcji przedsiębiorstw na pandemię oraz wyzwań z jakimi muszą się one zmierzyć.

 

Jak podkreślają pomysłodawcy projektu:

 

–  Zdajemy sobie sprawę, że zaistniałe okoliczności są wyjątkowe, w związku z czym prosimy  o wskazanie wszelkich wyzwań, z którymi muszą się Państwo zmierzyć, a także podanie informacji dotyczących przyjmowanych strategii oraz technologii wykorzystywanych w celu sprostania tym wyzwaniom.

 

Naukowcy zapraszają przedstawicieli firm do udziału w specjalnie przygotowanej ankiecie:

ZOBACZ TUTAJ.

 

Tożsamość i odpowiedzi uczestników badania pozostaną całkowicie poufne i anonimowe. Wyniki ankiety zostaną przekazane decydentom dla celów doradczych w zakresie działań, jakie można podjąć, aby wesprzeć przedsiębiorstwa.

 

Kontakt w wypadku pytań:

Prof. Małgorzata Dziembała malgorzata.dziembala@ue.katowice.pl

Dr Irina Heim  irina.heim@henley.ac.uk

 

Regionalna Izba Gospodarcza, jako działająca od 30 lat instytucja samorządu gospodarczego i jedna z największych izb gospodarczych w Polsce (zrzeszająca ponad 500 firm), wspiera projekt merytorycznie oraz promocyjnie-marketingowo.

Najnowsze