26 kwietnia br. odszedł Rajmund Sorowski, założyciel i właściciel SOR-DREW w Świętochłowicach. Przedsiębiorca i jego firma zostali uhonorowani Laurami Umiejętności i Kompetencji w 2005 i 2007 roku, nagrodami przyznawanymi przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

 

 

„Rozwój oparty na ciężkiej pracy” – takie hasło przyświecało działalności rodzinnej firmy, założonej przez Rajmunda Sorowskiego w latach 90. XX wieku w Świętochłowicach.

 

Przedsiębiorstwo – nieprzerwanie od 2005 roku – należało do grona Firm Członkowskich RIG w Katowicach. W tym samym roku otrzymało Złoty Laur w kategorii: Eksporter. W uznaniu za zbudowanie nowoczesnego przedsiębiorstwa eksportującego wyroby z drewna i opakowania plastikowe, tworzenie nowych miejsc pracy w Świętochłowicach, na terenach po wygasłej kopalni „Śląsk”, inwestowanie w produkcję przyjazną środowisku naturalnemu i działalność edukacyjną oraz charytatywną.

 

W 2007 roku Rajmund Sorowski został laureatem Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji za dynamiczny rozwój firmy i wkład w budowanie lokalnej społeczności.

 

W imieniu całej społeczności Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach składamy najbliższym Zmarłego wyrazy ogromnego żalu i współczucia.

 

 

Ostatnie pożegnanie Rajmunda Sorowskiego będzie miało miejsce 2 maja o godz. 11.00 w Kościele Bożego Ciała  i na cmentarzu przy-parafialnym w Zabrzu-Kończycach.

 

 

Najnowsze