Centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa zachęcają do oddania osocza wszystkie osoby, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Do apelu przyłącza się Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

 

 

– Apeluję o solidarność w tych trudnych czasach. Biznes jest ważny, ale nie możemy zapomnieć o drugim człowieku. Musimy sobie pomagać i udowodnić, że możemy, tak najzwyczajniej po ludzku, na sobie polegać – podkreśla Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

 

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach prosi o telefoniczny kontakt wszystkich, „ozdrowieńców” którzy spełniają poniższe warunki:

 

  1.  Przechorowali COVID-19, zostali uznani za wyleczonych i czują się zdrowi lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2.
  2.  Od wykonania ostatniego badania, które było ujemne minęło 14 dni.
  3.  Są w wieku 18-60 lat.

 

 

W czasie rozmowy telefonicznej dokonana zostanie wstępna ocena braku przeciwwskazań do oddania osocza i ustalony zostanie najdogodniejszy termin i miejsce jego pobrania.

 

Co godne podkreślenia, osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Przeciwciała do wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19, po przetoczeniu mają za zadanie eliminację wirusa z organizmu pacjenta z aktywnym zakażeniem.

 

Więcej informacji: ZOBACZ TUTAJ.

Najnowsze