Merytoryczne wystąpienia partnerów specjalnych, energetyczne powerspeeche czterech inspirujących mówców, strefa konsultacji z profesjonalnymi stoiskami, networking, konkursy z nagrodami, dobra zabawa w znakomitym gronie przedsiębiorczyń przy poczęstunku i muzyce na żywo – w trakcie eventu organizowanego w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, z okazji Dnia Kobiet, nie sposób było się nudzić.

 

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wraz z Woman Business HUB już po raz piąty otworzyła swoje podwoje dla uczestniczek Pierwiastka K!

 

Jestem przekonana, że piąta edycja Pierwiastka K! będzie inspiracją dla umysłu, ciała i ducha. Zwłaszcza, że spotykamy się w szczególnym Dniu Mężczyzny, przypadającym na 10 marca. Będziemy celebrować naszą kobiecość, korzystać z wiedzy i doświadczenia również naszych Panów prelegentów – mówiła Marlena Miąska, Z-ca Dyrektor Generalnego Izby, witając wszystkich zgromadzonych.

 

 

Certyfikowani mówcy Maxwell Leadership Poland niewątpliwie poszerzyli horyzonty uczestniczek spotkania. Paweł Borecki przekazał wskazówki „Jak właściwie odczytać mężczyznę”, Edyta Kwiatkowska wyjaśniła koncepcję „Kobiety OSA – odpowiedzialnej, spójnej, asertywnej”, o roli efektu motyla w życiu opowiedział Rafał Szymański, a Regina Burdaś dowodziła, że: „Świat nie podniesie Twojej ceny!”.

 

Jeśli przypisujemy sobie niewielką wartość, to świat nie podniesie Twojej ceny, ten cytat mojego mentora Johna Maxwella pokazuje nastawienie wielu kobiet. 70 proc. z nas dotyka syndrom niedocenienia. To w jaki sposób myślimy o sobie – ogranicza nas sukces.  Marzy mi się taki rozdział w życiu każdej kobiety – jestem sobą i jestem szczęśliwa, realizuję swój potencjał dla świata – zaznaczała Regina Burdaś, certyfikowany coach i peer teaching partner w Maxwell Leadership Poland.

 

 

Partnerki Specjalne wydarzenia z Akademii Górnośląskiej i BNP Paribas w trakcie spotkania przedstawiły ofertę skrojoną na miarę do potrzb kobiet.

 

W najstarszej uczelni niepublicznej w województwie śląskim, 66 proc. studiujących i aż 91 proc. studentów podyplomowych to płeć piękna!

Mamy ofertę biznesową, poszerzającą umiejętności np. ajurweda, akademia jogi, ziołolecznictwo – można zdobyć nowy zawód. Uważam, że każda kobieta powinna mieć w życiu plan B. Jestem np. nauczycielką fizyki, a to nie znaczy, że nie mogę się w ciągu roku stać… trychologiem. U nas jest to możliwe, nowy zawód, nowe perspektywy, nowe możliwości. Zachęcamy hasłem, że najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie. Mam nadzieję, że Panie wezmą to sobie do serca i będą poszerzać swoje horyzonty – zachęcała Małgorzata Rutowska,  Koordynatorka Projektów Akademickich Akademii Górnośląskiej.

 

Ekspertki  BNP Paribas z kolei, zaprezentowały kompleksową ofertę dla przedsiębiorczyń, na stoisku banku można było uzyskać odpowiedź na każde pytanie dotyczące konta otwartego na biznes, dodatkowych usług czy bezpłatnych szkoleń biznesowych.

Nasza misja to CSR i zrównoważony rozwój, prowadzimy akcje, a także inicjatywy związane ze wzmocnieniem pozycji kobiet, program lokalnych grantów przeciwdziałających wykluczeniu i służących promocji przedsiębiorczości – wymieniała Sylwia Biernacka, Menedżerka ds. Jakości i Relacji z Klientami w BNP Paribas.

 

 

W trakcie Pierwiastka K!  nie zabrakło oczywiście komponentu charytatywnego. Zbierano środki finansowe dla podopiecznych Fundacji Śląskie Anioły.

 

Zostało również podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Górnośląską a Fundacją, która od wielu lat należy do grona Firm Członkowskich RIG w Katowicach i już od 18 lat pomaga dzieciom z domów dziecka oraz szkół specjalnych. Aktualnie jest to 150 podopiecznych.

 

 

W trakcie Pierwiastka K! wręczono certyfikaty dla Honorowych Ambasadorek Woman Business Hub. Jak mówiła Edyta Kwiatkowska, jedna z pomysłodawczyń projektu, który narodził się w 2021 roku z inicjatywy RIG i Instytutu Szkoleniowo-Rozwojowego Hana Mana LEADIT, Firmy Członkowskiej Izby:

 

Projekt stawia na inkluzywność, to znaczy łączenie kobiecej i męskiej energii, uczenie się od siebie. Nie wyobrażamy sobie wsparcia dla jednej grupy – bez współpracy ze wszystkimi. Dzisiaj chcemy pokazać kobiety sukcesu, które mogą nas motywować, byśmy mogły osiągać więcej – dodawała Edyta Kwiatkowska.

 

 

W gronie Ambasadorek Woman Business Hub  znalazły się kobiety odnoszące sukcesy w samorządzie, biznesie i działalności charytatywnej: Anna Jedynak, Wicemarszałkini Województwa Śląskiego, Urszula Koszutska, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrze, Beata Drzazga, Prezes Zarządu BetaMed S.A, Beata Twardowska, Prezes Fundacji Śląskie Anioły, Renata Burdaś, Właścicielka firmy Warsztat Dobra.

 

Bardzo się cieszę, jestem wyróżniona i wzruszona. Bycie ambasadorką to jest wyzwanie, zobowiązanie, żeby wspierać kobiety i mężczyzn i całą inicjatywę. Sądzę, że powinniśmy to robić zarówno w biznesie, jak i w polityce, edukacji, w każdym obszarze, gdzie w jakiś sposób możemy się wyróżnić i pomagać sobie. Bądźmy dla siebie po prostu dobrzy – mówiła Anna Jedynak.

 

Uważam, że to bardzo ważna inicjatywa. Przecież nie istnieje żadna jednorodna, dobrze funkcjonująca grupa. Gratuluję inicjatorom Woman Business Hub i zachęcam do działania – dodawała Urszula Koszutska, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Śląskiego.

 

 

Po wizycie w Strefie Konsultacji, gdzie na uczestniczki czekało wiele atrakcji – pokazy, degustacje kawy i wina, eventowy hit (foto-budka 360) i przede wszystkim – starannie wyselekcjonowane stoiska ze specjalistami w swoich dziedzinach (finanse, biznes, zdrowie, uroda, moda i design), przyszedł czas na konkurs z nagrodami, dzięki hojności Partnerów wydarzenia, obfitujący w wiele upominków.  Na finał eventu przewidziano występ Gwiazdy Wieczoru i afterparty!

 

 

Formuła spotkania po raz kolejny pokazała, że wydarzenie mające na celu integrację kobiet z lokalnego środowiska biznesowego, dostarczenie wiedzy, a także możliwość wymiany doświadczeń w luźnej atmosferze jest strzałem w dziesiątkę!

 

Pierwiastek K! odbył się 10 marca w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.

 

 

Jaga Kolawa

 

Najnowsze