Podczas najbliższego wydarzenia Europejskiego Kongresu MŚP razem z ekspertami i partnerami przedstawimy szereg możliwości pozyskania dodatkowych instrumentów finansowania dla firm. 2 września zapraszamy na „Finansowanie nowych technologii i eksportu”.

 

  • 2 września br. zrewitalizowanych, postindustrialnych wnętrzach Fabryki Porcelany w Katowicach, odbędzie się kolejne bezpłatne wydarzenie w ramach specjalnej edycji Europejskiego Kongresu MŚP – Back to Business.
  • W spotkaniu, wezmą udział eksperci ds. finansów, reprezentanci kluczowych instytucji kapitałowych i ubezpieczeniowych, rządowych punktów doradczych (zajmujących się wdrażaniem instrumentów finansowych programów UE), ośrodków wsparcia tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a także samorządowcy i przedsiębiorcy.
  • W tym roku to już trzecie wydarzenie Europejskiego Kongresu MŚP – Back to Business. Cykl debat stwarza możliwość wymiany poglądów, uwag i postulatów oraz przekazania niezbędnej wiedzy, dzięki której przedsiębiorcy będą mogli efektywnie prowadzić swoje firmy.
  • Na wydarzenie można się zapisać bezpłatnie, poprzez stronę: ekmsp.eu.

 

 

Nowe technologie i ekspansja międzynarodowa mogą być prawdziwymi „game changerami”, jeśli chodzi o rozwój i podnoszenie konkurencyjności firmy. Skąd wziąć środki na te działania? Podczas najbliższego wydarzenia Europejskiego Kongresu MŚP – Back to Business zostanie przedstawiony szereg rozwiązań, z których firmy mogą obecnie korzystać.

 

– Wielu przedsiębiorców poszukuje nowych możliwości funkcjonowania w post-pandemicznej rzeczywistości. Kryzysowa sytuacja skłoniła firmy do postawienia na innowacyjne, zaawansowane technologicznie rozwiązania, a także wybór rynków zbytu zagranicą. W trakcie konferencji chcemy przedstawić cały wachlarz instrumentów i programów skupiających się na finansowym wsparciu stabilności i rozwoju działalności przedsiębiorstw, zwłaszcza z sektora MŚP. Tych różnorodnych narzędzi,  jest bardzo wiele. Mam nadzieję, że każdy przedsiębiorca, który weźmie udział w konferencji „Finansowanie nowych technologii i eksportu” znajdzie coś dla siebie – podkreśla Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizator EKMŚP.

 

W trakcie konferencji zaproszeni eksperci omówią dostępne pożyczki, dotacje, granty i wejścia kapitałowe wspierające rozwój firm i start-upów w kierunku innowacji i industry 4.0, jak również działania samorządów lokalnych oraz stref ekonomicznych, wzmacniając tendencje wzrostowe przedsiębiorstw. Nie może także zabraknąć tak istotnego tematu – jak nowa unijna perspektywa finansowa na lata 2021-27. Na środki z tego „rozdania”, z Regionalnych Programów Operacyjnych na wsparcie technologiczno-inwestycyjne, liczy wielu przedsiębiorców.

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach w ramach Europejskiego Kongresu MŚP, we wrześniu, zaplanowała w Katowicach jeszcze dwa spotkania: „Automotive i odpowiedzialna logistyka” – 16 września oraz „Podatki, budżet państwa a przedsiębiorcy. Co nowego czeka MŚP?” – 30 września.

 

W Katowicach kładziemy duży nacisk na współpracę z sektorem MŚP, dlatego w Urzędzie Miasta, w Wydziale Obsługi Inwestorów, działa Referat Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W Katowicach działa także Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink, w którym oferowane są do wynajmu przyjazne przestrzenie do pracy i spotkań, czy pakiet usług dla przedsiębiorców. To wszystko z myślą o rozwoju sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który napędza naszą gospodarkę. Zależy mi na tym, aby w Katowicach działali globalni inwestorzy, ale by odnaleźli się u nas także przedsiębiorcy prowadzący działalność na mniejszą skalę. Pamiętajmy, że to właśnie małe i mikro firmy stanowią największy odsetek przedsiębiorstw, nie tylko w Katowicach, ale w całym kraju. Dlatego cieszę się, że Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kongresowych w naszym mieście mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice

 

Szczegółowych informacji na temat specjalnej, tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz bezpłatnej rejestracji należy szukać na: http://www.ekmsp.eu/.

 

– Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia od początku swojego istnienia odważnie patrzy w kierunku nowoczesnych gałęzi przemysłu i gospodarki. Nie jest tajemnicą, że to właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa są najbardziej otwarte na rozwijanie innowacyjnych pomysłów, które niejednokrotnie dają początek zupełnie nowym produktom i usługom. Nie bez znaczenia jest również fakt, że sektorowi MŚP zależy na jakości otaczającej go przestrzeni, ponieważ są to firmy silnie identyfikujące się z miejscem, w którym działają. W ten sposób tworzą nie tylko nowe miejsca pracy, ale także budują dobrą atmosferę i klimat sprzyjający rozwojowi miast i regionów. Dla nas to najlepszy dowód na to, że mali i średni przedsiębiorcy są doskonałym partnerem do dyskusji. Temu także służy nasz coroczny udział w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego jesteśmy współgospodarzem, jak również aktywnym uczestnikiem – Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

 

Najnowsze