Regionalna Izba Gospodarcza z powodzeniem kontynuuje cykl otwartych spotkań Firm Członkowskich. 27 marca br. przedsiębiorcy spotkali się w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach.

 

Wydarzenie było doskonałą okazją do porozmawiania z przedstawicielami świata biznesu, nauki i samorządu oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

 

 

Czechowice-Dziedzice to siedziba jednej z delegatur RIG i miejsce, gdzie działają dwa zakłady i centrum badawcze Valeo PEM Central Europe, globalnej korporacji zatrudniającej blisko 110 tys. pracowników w 183 zakładach produkcyjnych na całym świecie. Gość Specjalny spotkania, Grzegorz Zięba – Valeo Powertrain Electrified Mobility Central Europe Vice President oraz Senior Site General Manager w Valeo Electric and Electronic Systems Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach przybliżył specyfikę działania światowego potentata komponentów branży automotive i electromobility. Zakłady w Czechowicach-Dziedzicach prowadzą działalność produkcyjną i badawczo-rozwojową w obszarze nowoczesnych rozwiązań skoncentrowanych na elektryfikacji, automatyzacji oraz regeneracji komponentów.

 

W maju Valeo, które zostało założone w Paryżu będzie obchodziło stulecie istnienia. Firma zaczynała od produkcji okładzin do sprzęgieł, by obecnie działać w ramach czterech grup biznesowych. Nowe technologie, w tym stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, rozwiązania dotyczące zarządzania powietrzem i energią – to wszystko można znaleźć w naszym portfolio. Warto dodać, że 4 na 5 silników elektrycznych produkowanych na świecie pochodzi z Czechowic-Dziedzic – akcentował Grzegorz Zięba.

 

 

Jedną z misji firmy jest zrównoważony rozwój i zmniejszenie śladu węglowego.

Stawiamy na rynek wtórny, ponieważ dajemy drugie życie komponentom, które naprawiamy i poddajemy regeneracji. Dzięki odzyskiwaniu surowców naturalnych ograniczamy ich nadmierną konsumpcję – dodawał Wiceprezes Valeo.

 

O tym, jak wygląda fabryka produkująca silniki elektryczne do Mercedesa EQS, mogli się przekonać przedstawiciele Firm Członkowskich RIG, którzy mieli możliwość zwiedzenia tego wyjątkowego zakładu produkcyjnego w trakcie wizyty studyjnej.

 

 

O strategii rozwoju gminy do 2030 roku opowiedział dr Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic. Miasto chce pozycjonować się jako szanujący środowisko naturalne inkubator aktywności, kreatywności i przedsiębiorczości.

 

Jestem dumny z inwestycji Valeo w naszym mieście, które było znane z przemysłu ciężkiego, a teraz zaczyna być kojarzone z innowacyjnym automotive i rozwijającym się sektorem usług. Trzeba mieć wizję i konsekwentnie ją realizować. Cieszę się, że samorząd terytorialny i samorząd gospodarczy, czyli RIG w Katowicach, funkcjonują w sposób partnerski, po to, by wcielać w życie wspólne cele – podkreślał burmistrz Czechowic-Dziedzic.

 

 

W imieniu RIG, zgromadzonych powitała Marlena Miąsko, Z-ca Dyrektora Generalnego Izby, która zachęcała do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez RIG, korzystania z pakietu korzyści dla firm członkowskich i możliwości networkingu, a przedsiębiorców rozważających członkostwo do poznania organizacji. Edyta Kwiatkowska, szefująca Woman Business HUB zaprezentowała założenia projektu, w tym roku realizowanego pod hasłem: „Biznes nie ma płci” i „Talent nie ma płci”. Z kolei, Janusz Dramski, I Wiceprezes RIG odpowiedzialny za pozyskiwanie i rozwój młodych spółek technologicznych, zapraszał do inwestowania w startupy, które funkcjonują jako Firmy Członkowskie.

 

 

 

Wisienką na torcie było tradycyjne powitanie nowych Firm Członkowskich, które przystąpiły do Izby w ostatnim czasie. Tym razem certyfikaty i pakiety powitalne wręczyli Janusz Dramski, I Wiceprezes Izby, Wiesław Pochopień, Prezes Delegatury w Czechowicach-Dziedzicach i Grzegorz Zięba, Wiceprezes Valeo.

 

 

Witamy nowe Firmy Członkowskie RIG:

 

 • DABI SM BUDNY Sp. z o.o. Sp. K.
 • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
 • Energy Solution Sp. z o.o.
 • Serwis Urządzeń Infrastruktury Technicznej Sp. z o.o.
 • Kancelaria Jasta Sp. z o.o.
 • Ardix Software Sp. z o.o.
 • GRUPA COB Sp. z o.o.
 • ARGO NAVI DOTACJE I EKSPORT KOĆWIN S.C.
 • GLOBALFORM Sp. z o.o.
 • HR INSTITUTE
 • K&J COMPANY Sp. z o.o.
 • VALORCO KRZYSZTOF JEŻOWSKI
 • Kancelaria Adwokacka Justyna Orlińska
Najnowsze