Pracownicy znacznie lepiej oceniają pracodawców, którzy wykazują troskę o ich stan zdrowia, wykazując też wobec nich  wyższy poziom lojalności. Faktem jest, że przedsiębiorstwa, które działają w myśl zasad społecznej odpowiedzialności biznesu, wpływają w ten sposób na poprawę własnego wizerunku.

 

Aby zwrócić uwagę na kluczową rolę profilaktyki raka piersi, szybkiej diagnostyki i doboru odpowiedniego  leczenia, Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, zainicjowała VII edycję kampanii edukacyjnej „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska Sprawa”. Mimo dostępnych badań diagnostycznych i coraz lepszych metod leczenia, w Polsce mamy rosnący trend umieralności z powodu nowotworu, w odróżnieniu od reszty Europy.

 

Celem kampanii jest zachęcanie do systematycznych badań i edukacja na temat profilaktyki raka piersi oraz choroby na każdym jej etapie, pokazując również jak ważna jest rola mężczyzn w procesie terapii. Jednym z elementów kampanii BreastFit jest projekt szkoleń z zakresu profilaktyki nowotworowej i budowanie sieci Ambasadorek Profilaktyki BreastFit realizowany w całej Polsce.

 

W ramach kampanii powstał kalendarz POWER OF COMMUNITY 2023. Po raz ósmy dwunastu wspaniałych sportowców i odpowiedzialnych mężczyzn odsłania swe wdzięki dla wyższych celów. Jakich? PROFILAKTYKA, UWAŻNOŚĆ, TROSKA O BLISKĄ OSOBĘ – takie przesłanie, czyli przesłanie BreastFit-u niesie nasz kalendarz.

 

Wzorem lat ubiegłych w sesji zdjęciowej udział wzięli, m.in. trener i motywator Daniel Qczaj, kulturysta Michał Karmowski, crossfitowiec Bartek Lipka oraz wielu innych zaangażowanych, znanych sportowców.

 

Nieodłącznym elementem odpowiedzialności powinno być dbanie o zdrowie i motywowanie do regularnych badań. Poprzez kalendarz chcemy pokazać, że rak piersi to także wyzwanie dla mężczyzn i uświadomić, że zdrowie bliskich kobiet powinno być sprawą nadrzędną.

 

Kupując kalendarz jako prezent dla swoich pracowników, klientów, znajomych pokazujecie Państwo jak ważne jest dla Was zdrowie, dobre samopoczucie oraz troska o kobiety.

 

Kalendarz przypomina o regularnych badaniach profilaktycznych, a dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza wspiera kobiety z zaawansowanym rakiem piersi i ich bliskich.

 

Już dziś zapraszamy na: www.shopcafe.pl

 

Każdy Pracodawca, który zakupi 100 szt. kalendarza, zostanie umieszczony na naszej stronie jako Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie.

 

Kontakt w sprawie zamówień anna.wegrzynowicz@onkocafe.pl

 

 

Poniżej informacja o kampanii i kalendarzu:

www.onkocafe.pl

www.breastfit.onkocafe.pl

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach objęła patronat honorowy nad kampanią.

Najnowsze