Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest liderem kolejnych międzynarodowych projektów, projektu DIGIER “Digital Transborder Entrepreneurship Readiness” (który dotyczy  cyfrowej przedsiębiorczości transgranicznej), a także TECOFASH “Strategic Partnership Promoting Education for the Transition of the Fashion Sector Towards Digital and Sustainable Business Models”  (dot. innowacji, implementacji rozwiązań circular economy i cyfrowych systemów używanych w sektorze mody). Właśnie powstały strony internetowe, które pozwolą na śledzenie efektów działań w ramach obu inicjatyw.

 

Od września 2014 roku w Internecie znajduje się ponad miliard tzw. stron www. Obecnie istnieje ich aż 50 miliardów.

 

22.04.2022 możemy powiedzieć, że Internet ma już 12094 dni, licząc od daty 1989 roku, kiedy to Tim Berners-Lee i Robert Cailliau zaproponowali system „hipertekstowy”, który zapoczątkował współczesny Internet. Berners-Lee wynalazł sieć, i kolejno ośrodek CERN opracował i udoskonalił HTML, HTTP i URI, które stanowią podstawę współczesnego Internetu.

 

Jak wyglądała najstarsza strona internetowa na świecie?

Oto i ona: http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html

 

Odwiedźcie strony DIGIER oraz TECOFASH i przekonajcie się, czy są podobne do swojego przodka!

Zróbcie to zwłaszcza jeśli świat biznesu, cyfryzacji, a także ekologii oraz mody są dla Was ważne i chcielibyście rozwijać swoją firmę w nowoczesny i bliski środowisku sposób.

 

 

 

Link do strony TECOFASH, gdzie dowiesz się więcej o modzie na zieloną, odpowiedzialną i międzynarodową gospodarkę tekstylną. Znajdą się tam narzędzia pomagające firmom sektora mody w ewolucji, ku biznesowi zachowującemu zrównoważony rozwój, korzystającemu z dóbr cyfryzacji, a także zachowującemu odpowiedzialność społeczną, ekonomiczną i środowiskową. Nad tym wszystkim pracuje aż 7 partnerów z 5 krajów (Polski, Włoch, Hiszpanii, Litwy oraz Grecji).

 

tecofash.erasmus.site

 

 

 

Link do strony DIGIER, gdzie czekają na Ciebie pomocne materiały, w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego, w korzystaniu z najnowszych technologii, a także wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w cyfrowych działaniach międzynarodowych. W ramach projektu powstanie aplikacja mobilna dla przedsiębiorców, a także specjalny i praktyczny przewodnik tłumaczący, jak strategicznie wprowadzać rozwiązania cyfrowe do swojego biznesu.

 

digier.erasmus.site

 

Do zobaczenia! Więcej o postępach projektów- już wkrótce.

 

Najnowsze