Listopadowy numer poświęcony jest głównie udanemu mariażowi rozwiązań pro-ekologicznych z biznesem, wpisujących się w działania odbudowujące gospodarkę. W kwartalniku społeczno-gospodarczym znajdują się także merytoryczne artykuły eksperckie o działaniach w sytuacji kryzysowej oraz ważne informacje o projektach realizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach dla sektora MŚP.

 

W „Wolnym Rynku” poczesne miejsce zajmuje podsumowanie konferencji II Think Eco! Forum Czysta woda, czysta energia, czysta Polska. Wydarzenie zainaugurowało jedną z najważniejszych imprez  w biznesowym kalendarzu regionu i Polski – Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – w nowej formule. Specjalna edycja imprezy pod hasłem „Back to Business” to cykl wydarzeń odbywających się do grudnia 2020 r. w wersji hybrydowej (stacjonarnie albo/ i online). Tematyka konferencji II Think Eco! Forum była poświęcona możliwości połączenia działań odbudowujących gospodarkę i sektor biznesu z upowszechnianiem „zielonych technologii”.

 

Spotkanie z udziałem przedstawicieli władz regionu, samorządu, reprezentantów świata nauki, instytucji finansowych oraz środowiska biznesowego miało miejsce 30 września br. w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Organizatorem wydarzenia była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, współorganizatorem Politechnika Śląska, a współgospodarzami Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera InSilesia, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Miasto Katowice. W programie konferencji znalazło się m.in. podpisanie Listu Intencyjnego dotyczącego współpracy Miasta Pszczyna, RIG w Katowicach i partnerów w zakresie wdrożenia technologii wodorowej.

 

To wydanie ma szczególny wymiar – poczesne miejsce zajmuje w nim problematyka ekologicznych i alternatywnych technologii dla biznesu. Przykładami swoich efektywnych rozwiązań, gwarantujących czyste środowisko, dzieli się kilkanaście firm, uczelni i instytucji.

 

Podobnie, jak w poprzednim numerze, związku z ogłoszeniem w marcu stanu epidemicznego w Polsce, nie może zabraknąć tematu pomocy osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Podsumowujemy kolejny etap projektu Centrum Wsparcia MŚP, który wsparli m.in. Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa oraz Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski. Dzięki inicjatywie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach udało się zrealizować pakiety doradztwa kryzysowego dla ponad 320 firm.

 

W „Wolnym Rynku” można znaleźć też ofertę współpracy z Firmami Członkowskimi RIG w Katowicach, reprezentującymi pełny przekrój branż – od coachingu po technologie czystej pary dla przemysłu.

 

W obecnej chwili, kiedy uwaga wszystkich skupiona jest na „odmrażaniu” gospodarki, warto też dowiedzieć się, co mówią eksperci – o obawach Polaków przed zmianami technologicznymi związanymi z pandemią, inwestowaniu w obecnych czasach, najczęstszych błędach popełnianych przez pracodawców przy wewnętrznych awansach czy inwestowaniu w reklamę w Internecie.

 

Wersja online najnowszego numeru do pobrania: CZYTAJ TUTAJ.

 

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, wysyłany do wiodących instytucji samorządowych i związanych z biznesem, a także kolportowany na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i magazyn „Wolny Rynek”.

 

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu gospodarczo-społecznego dla biznesu zapraszamy do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu i wywiadu albo reklamy modułowej w kolejnym wydaniu „Wolnego Rynku”, które ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2021 r.

 


Więcej szczegółów:

Jaga Kolawa

Redaktor Naczelna

wr@rig.katowice.pl

tel. 503-802-704

 

 

 

Czytaj w numerze:

 

#RELACJA

 

EKMŚP – ekologia i biznes

Aktualności RIG

O wsparciu sektora MŚP na Letnim Spotkaniu Członkowskim RIG w Katowicach

 

 

#MATERIAŁ PARTNERSKI

 

Katowice postawiły na sektor usług biznesowych

Możliwości współpracy z Politechniką Śląską

Eco City – miasto efektywne energetycznie

Kompleksowe rozwiązana dla energetyki i przemysłu – SBB ENERGY

Produkcja urządzeń i systemów dla energetyki odnawialnej

GIG – rozwiązania gwarantujące czyste środowisko

50 kW na start – nowy program WFOŚiGW w Katowicach

Ecol dla branży wiatrowej

Sztuczna inteligencja nie tylko dla największych firm

Park Inn by Radisson Katowice – strefa bezpiecznych spotkań

Wsparcie liczone w miliardach

Przygotuj się do wdrożenia PPK

Akademia WSB – badania naukowe i edukacja na światowym poziomie

Nie obrażaj się na pieniądze!

Korzystne przeliczenie emerytur dla rocznika 1953

 

#EKSPERCI I USŁUGI RIG

 

Skarga nadzwyczajna Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

Legalizacja dokumentów eksportowych

 

#FIRMA CZŁONKOWSKA RIG

 

Nadszedł czas HR Interim Managerów

Obsługa prawna branży OZE i odpadowej

Zmień siebie i działa z RM Business Group FIRMA

Box Haus – wykonawca domów energooszczędnych

Przekonania Twoim kompasem w życiu

 

 

#ARTYKUŁ EKSPERCKI

 

Pandemia automatyzuje Polskę/ Iwona Kubicz

Dlaczego w naszych firmach pojawiają się managerowie bez kompetencji?/ Piotr Śliwiński

Internet albo śmierć?

 

#PATRONAT RIG

 

Karny Kopciuch: już ponad 1000 zgłoszeń trucicieli

Konkurs Śląska Rzecz rozstrzygnięty

Prawnicy, projektanci i technolodzy o koronakryzysie w modzie

20 lat minęło… Za nami jubileuszowa edycja Kongresu PR

 

#PROJEKT RIG

 

Szkolenia, doradztwo i inne usługi rozwojowe dla Twojej firmy…

Śląskie Stawia na Zawodowców

Powiatowa Akademia Sukcesu Ucznia Szkoły Zawodowej

 

Najnowsze