READY FOR CHANGE? Każda zmiana jest szansą – to hasło największego wydarzenia w Europie skierowanego dla sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 13. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się 25-27 października 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Kongres to miejsce stworzone z myślą o przedsiębiorcach. Specjalnie dla nich wystąpią najlepsi praktycy, zostaną zorganizowane dyskusje i debaty z udziałem przedstawicieli Komisji i Parlamentu Europejskiego, najwyższych władz państwowych, ministerstw i agend rządowych. Nieprzerwanie od 2011 roku Kongres jest miejscem inspiracji, spotkań i networkingu.


Będziemy dyskutować o zmianach, które są szansą  na rozwój, nowych strategiach i planach. Wysoka inflacja, wzrost kosztów energii i gazu, znaczące podwyżki płacy minimalnej i składek ZUS oraz wiele zmian prawnych – to tylko niektóre z problemów stojących obecnie przed przedsiębiorcami. Jak się z nimi zmierzyć i wyjść z nich z jak najmniejszym uszczerbkiem? Zapraszam do współpracy przy tworzeniu programu Kongresu! zachęca Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem wydarzenia.

 

Dwanaście dotychczasowych edycji zgromadziło kilkadziesiąt tysięcy uczestników w tym przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych. W tym roku zaplanowano kilkadziesiąt wystąpień, sesji panelowych, szereg warsztatów i spotkań z udziałem ekspertów z kraju i zagranicy, a także strefę ekspercką oraz część wystawienniczo-targową.

 

Kongres będzie podzielony na osiem ścieżek tematycznych, w których zostaną poruszone największe obecnie problemy i szanse stojące przed przedsiębiorcami: READY FOR CHANGE?, Firma to ludzie, Start-upy i Innowacje, Prawo i podatki, Finanse i inwestycje, Marketing i sprzedaż, Smart City dla biznesu i Global Business Meeting.

 

 

Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jako kreator przemysłu spotkań i wydarzeń od ponad 33 lat wspiera regionalny biznes i pobudza jego rozwój. Prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich Firm Członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i zagranicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

 

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Rejestracja ruszyła 1 sierpnia. 

 

Najnowsze