Kongres 3W to największe w Polsce i tej części Europy spotkanie ekspertów, którzy zajmują się technologiami z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. W trakcie trzeciej edycji wydarzenia, odbędą się dyskusje o tym, jak realizować misję budowy ekosystemu 3W, jak rozwija się sektor 3W i przed jakimi wyzwaniami stoi, a także w jakim kierunku podążają trendy technologiczne związane z wodą, wodorem i węglem. Wydarzenie odbędzie się 27 i 28 listopada w hotelu DoubleTree by Hilton & Conference Centre Warsaw.

 

Idea 3W Woda-Wodór-Węgiel to wyjątkowy projekt zainicjowany przez BGK w 2021 roku. Jego zadaniem jest wspieranie rozwoju i budowanie przewagi konkurencyjnej polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne technologie w obszarze wody, wodoru i węgla nieenergetycznego.

 

Istnieje wiele sposobów na zapewnienie kolejnym pokoleniom lepszej przyszłości – z czystym powietrzem, dostatkiem wody, zeroemisyjną energetyką. By umożliwić powstawanie i rozwój odpowiednich technologii i projektów, potrzebne są jednak warunki sprzyjające kreatywnemu, innowacyjnemu działaniu i odkrywaniu nowych ścieżek. Dlatego w ramach Idei 3W chcemy umożliwiać współpracę oraz przepływ informacji i nawiązywanie wspólnych inicjatywy pomiędzy światami biznesu, nauki, administracji.

 

Dzięki Idei 3W świat nauki, w którym powstają nowatorskie rozwiązania oraz technologie, zbliży się do świata biznesu, powstaną narzędzia ułatwiające współpracę pomiędzy wynalazcami, a firmami zainteresowanymi komercjalizacją tych innowacji oraz instytucjami finansowymi, które pomogą znaleźć środki na odważne projekty rozwojowe.

 

Dotychczasowe dwie edycje kongresu zgromadziły kilkaset osób: utalentowanych naukowców, odważnych przedsiębiorców, wizjonerskie organizacje pozarządowe, ambitnych studentów i odpowiedzialnych przedstawicieli sektora publicznego oraz instytucji finansowych.

 

 Rejestracja i szczegółowy program Kongresu: TUTAJ.

 

Kontakt w przypadku pytań: kongres3W@bgk.pl

Najnowsze