Ostatnie tygodnie były dla nas niezwykle pracowite i owocne. Udało się nawiązać współpracę z różnymi organizacjami międzynarodowymi, co znacząco wzmacnia RIG oraz nasze działania na arenie międzynarodowej. Nadszedł czas, aby przedstawić naszych nowych partnerów, z którymi podejmujemy współpracę na arenie międzynarodowej, aby poszerzać horyzonty handlowe i wzmacniać relacje gospodarcze.
Z radością ogłaszamy, że podpisaliśmy porozumienie o współprace z organizacją Indian Economic Trade oraz Tunezją Africa Business Council. Wspólnie zbadamy możliwości współpracy i zwiększenia dwustronnego handlu, rozwijając sieć kontaktów oraz działania sprzyjające rozwojowi gospodarczemu.
Indyjska Organizacja Handlu Gospodarczego (IETO)
To organizacja pozarządowa TABI oznacza Trans-Border African Business Incubator. Jest to pionierskie przedsięwzięcie wspierane przez TABC, którego celem jest wykorzystanie strategicznego położenia geograficznego Tunezji i jej rosnącej reputacji jako centrum innowacji. TABI skoncentruje się na pielęgnowaniu i skalowaniu startupów o potencjalnym wpływie transgranicznym, szczególnie ukierunkowanych na rynki afrykańskie.
Tunisia Africa Business Council
Organizacja została założona przez kluczowych graczy ekonomicznych Tunezji, której celem jest zbliżenie kontynentu afrykańskiego poprzez strukturalną kapitalizację wiedzy i umiejętności. Ich działalność skupia się na wzmocnieniu więzi między Tunezją a resztą Afryki oraz promowaniu Afryki jako istotnego centrum zainteresowania tunezyjskiego rządu i biznesu.
Nasza współpraca obejmuje również inne organizacje, takie jak JETRO Polska, SPIRIT Slovenia Business Development Agency, Holenderska Izba Handlowa, Belgijska Izba Biznesu oraz Fundacja Most Africa Poland.
Japońska Organizacja Handlu Zewnętrznego (JETRO) promuje wzajemnie korzystne stosunki handlowe i inwestycyjne między Japonią a innymi krajami. Ich rola ewoluowała, obejmując promowanie bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Japonii oraz wspieranie japońskich firm w globalnym eksporcie.
SPIRIT Słowenia Business Development Agency to pojedynczy punkt kontaktowy dla firm i inwestorów poszukujących nowych możliwości. Główne zadania agencji obejmują promocję słoweńskich firm za granicą, a także promowanie korzyści Słowenii jako lokalizacji BIZ. SPIRIT Słowenia pomaga zarówno słoweńskim firmom zwiększyć eksport, jak i międzynarodowym firmom inwestować i rozwijać się w Słowenii i poza nią. Ich liczna delegacja spotka się z naszą izbą już 1 października, z polskimi firmami co umożliwi rozwój współpracy na wielu płaszczyznach.
Holendersko-Polska Izba Handlowa jest organizacją non-profit. A jej celem jest pomoc przedsiębiorstwom każdej wielkości – holenderskim firmom obecnym w Polsce jak i polskim firmom działającym w Holandii. Oferują kontakt ze swoją społecznością biznesową, silną bazę sieci, możliwości rozwoju zawodowego i wsparcie dla firm, gdy jest to potrzebne.
Misją Belgijskiej Izby Biznesu jest tworzenie wartości i ułatwianie relacji biznesowych między Belgią a Polską, promowanie belgijsko-polskiej współpracy gospodarczej i kulturalnej, bycie forum wymiany cennej wiedzy i doświadczenia na temat tego, jak skutecznie prowadzić działalność gospodarczą w Polsce.
Fundacja Most Afryka-Polska, organizacja pozarządowa, której celem jest ochrona zdrowia mieszkańców Afryki i poprawa ich warunków życia. Od początku swojej działalności udzielała pomocy w 22 krajach afrykańskich, koncentrując się na finansowaniu budowy lub remontu szkół, studni, budowy lub wyposażenia klinik, laboratoria i szpitale. Fundacja jest najbardziej skłonna finansować projekty, które dają możliwość zapewnienia samowystarczalności (żywnościowej lub finansowej) lokalnej organizacji, która pomaga miejscowej ludności (np. Młyn w Helocie w Togo, Togo, to farma dla sierocińca w Mampikony, Madagaskar). W tym roku 10 lipca wzięliśmy udział w ich wydarzeniu Polskie Afrykańskie Forum Ekonomiczne we Wrocławiu.
Współpraca z naszymi nowymi partnerami otwiera przed nami ogromne możliwości rozwoju i wzmocnienia relacji gospodarczych na arenie międzynarodowej. Razem tworzymy przyszłość opartą na innowacjach, współpracy i wzajemnym wsparciu.
Większość z tych organizacji będzie można spotkać już w październiku na 14. edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zapraszamy serdecznie do rejestracji i wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które zgromadzi liderów biznesu z całego świata!
Udział w kongresie jest bezpłatny. Rejestracja na wydarzenie ruszyła 19 lipca.