Przedstawienie misji i planów działania Izby, inauguracja projektu Silesia Startup HUB, prezentacja nowych inwestycji miejskich w Sosnowcu, a także firm, które ostatnio przystąpiły do RIG znalazły się w programie majowego spotkania Firm Członkowskich. Wydarzenie odbyło się 23 maja w Pałacu Schoena w Sosnowcu.

 

Już po raz kolejny na wydarzenie zostały zaproszone nie tylko Firmy Członkowskie, ale też firmy z Sosnowca i Zagłębia, pragnące poznać specyfikę działania Izby i pakiet korzyści wynikający z członkostwa w RIG. Frekwencja dopisała. W spotkaniu wzięło udział 90 przedsiębiorców. Pałac Schoena w Sosnowcu pękał w szwach.

 

Jak zaznaczał współgospodarz spotkania – Prezydent Sosnowca – to symboliczne miejsce, gdzie na co dzień udzielane są śluby, zachęca do budowania trwałych relacji. Arkadiusz Chęciński zaprosił do inwestowania w mieście będącym pod tym względem jednym z liderów w regionie.

 

Posiadamy pakiety dla mieszkańców i inwestorów zachęcające nie tylko do inwestycji, ale i pozostania na stałe w Sosnowcu. Oferujemy wolnienia z podatku od nieruchomości na 10 lat, zwolnienie od podatku przy tworzeniu wysokopłatnych miejsc pracy, zwolnienia przy termomodernizacjach obiektów itp. Zdajemy sobie sprawę, że obecnie inwestorzy zmagają się z ogromnymi problemami, związanymi z rosnącymi cenami materiałów budowlanych, trudnościami w dostawach, brakiem rąk do pracy. Jako miasto staramy się tak prowadzić inwestycje, by nasi podwykonawcy byli zadowoleni. Ważne dla nas jest też stworzenie miejsc do wypoczynku i rekreacji, zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego – opowiadał Prezydent Sosnowca.

 

 

Arkadiusz Chęciński zaprosił zgromadzonych do odwiedzenia sztandarowych inwestycji miejskich – Zagłębiowskiego Parku Sportowego, z największym i najlepszym lodowiskiem w Polsce, który zostanie oddany do użytku w październiku i Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium, planowane otwarcie zapowiadane jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

 

Tomasz Zjawiony w swoim wystąpieniu przedstawił aktywności i wydarzenia zaplanowane przez Izbę na najbliższe miesiące. Zachęcał zgromadzonych przedstawicieli biznesu do członkostwa i skorzystania ze specjalnej promocji, dla firm decydujących się na dołączenie do RIG w trakcie spotkania.

 

Izba chce pełnić rolę konsjerża w świecie biznesu. Chcemy pomagać m.in. w szukaniu miejsc do inwestycji, w sprawach administracyjnych, w znajdywaniu finansowania. Gama brandów budowanych wokół Izby ciągle się rozszerza. Pracujemy nad tym, by spełniać Wasze potrzeby. Zapraszamy, jeśli chcecie się zaangażować w jakieś wydarzenie. Na takich spotkaniach jak dzisiejsze, chcemy zarazić Was żyłką networkingowca, pomóc w budowaniu relacji – podkreślał Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

 

O tym, dlaczego warto się zrzeszać mówił także Krzysztof HaładusPrezes Delegatury RIG w Katowicach w Sosnowcu, a zarazem Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu, należącej do Izby.

 

Misją przedsiębiorców jest dostarczanie produktów i usług. Warto też pamiętać o przekazywaniu pozytywnych emocji, wspieraniu się i zachęcaniu do działania. Nie tylko po to, żeby komuś coś sprzedać, ale by każdego następnego dnia z entuzjazmem pracować, motywować współpracowników. To najważniejsza wartość, którą można zyskać w RIG i w innych stowarzyszeniach tego typu, gdzie ludzie o podobnych zadaniach i wizji działania mogą się wymieniać poglądami oraz wzajemnie inspirować – zaznaczał.

 

Kolejnym punktem spotkania była inauguracja projektu Silesia Startup HUB. Nowy projekt HUB-owy w Izbie powstał w związku z niedawnym powołaniem Komisji ds. Startupów.

 

Ma pełnić funkcję parasola projektowania start-upów dla firm z różnych branż. Zapraszamy na comiesięczne zebrania Startupera (Komisji ds. Startupów). Naszą kolejną inicjatywą jest prezentacja startupów już funkcjonujących w postaci spółek, które są na jakimś etapie rozwoju, poszukują inwestora albo klienta do skalowania biznesu. Tworzymy także Klub Inwestora Technologicznego. Chcemy wspólnymi siłami wspomóc rozwój tych firm. Zapraszamy inwestorów, którzy chcieliby pomóc indywidualnie, być aniołem biznesu albo mentorem – wyjaśniał Janusz Dramski, I Wiceprezes RIG.

 

W ramach projektu została zaprezentowana oferta platformy do zgłaszania nieprawidłowości w organizacjach, firmy eSignalist, uznanej przez PFR S.A. jako firma przyszłości i wpisanej na mapę narzędzi wspierających raportowanie ESG (kwestii środowiskowych, społecznych i dotyczących ładu korporacyjnego).  Start-up wywodzi się z nowej Firmy Członkowskiej RIG – KMCP Consulting Sp. z o.o. w Warszawie.

 

 

Regionalna Izba Gospodarcza została zaproszona do współpracy jako Partner Merytoryczny przy cyklu programów „Ekonomia po prostu”. Do tej pory powstało 17 odcinków realizowanych przez Telewizję TVT i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Cykl ma na celu wyjaśnianie kwestii ekonomii w jasny, przystępny sposób.

 

 

– Dotykaliśmy różnych tematów w 20-minutowych odcinkach. Z zaproszonymi gośćmi z otoczenia biznesu, administracji samorządowej czy organizacji społecznych rozmawialiśmy do tej pory o kondycji gospodarki, rynku pracy, zarządzaniu publicznym, miastach przyjaznych seniorom oraz wsparciu instytucjonalnym dla przedsiębiorców. Chcielibyśmy zaprosić do udziału Firmy Członkowskie, by wzmocnić część biznesową i opowiadać np. o cyberbezpieczeństwie, ubezpieczeniach, e-commerce. Generalnie, o tym w czym Państwo jesteście specjalistami – mówił dr Bartłomiej Gabryś, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prowadzący program „Ekonomia po prostu”.

 

W programie wydarzenia nie mogło zabraknąć powitania nowych Firm Członkowskich RIG, które niedawno dołączyły do Izby. Przedstawiciele kilkunastu przedsiębiorstw odebrali certyfikaty potwierdzające członkostwo w społeczności Izby z rąk Prezesa Tomasza Zjawionego, Prezesa Delegatury RIG w Katowicach w Sosnowcu Krzysztofa Haładusa i Konsula Honorowego Sebii w Katowicach Ranko Tomovića.

 

 

 

Przedsiębiorcy mieli tym samym okazję do krótkiej prezentacji specyfiki działalności swoich firm i zaproszenia do współpracy, również w trakcie sesji networkingu i luźnych rozmów przy poczęstunku. Chętni mogli również zwiedzić wystawy prezentowanie w Pałacu Schoena, siedzibie Muzeum w Sosnowcu.

 

 

 

Nowe Firmy Członkowskie RIG:

 

  • Wyższa Szkoła Humanitas
  • TECHNICENTER Sp. z o.o. w Bytomiu
  • Prodio
  • KMCP Consulting Sp. z o.o. w Warszawie
  • PROMYK Anna Guzior-Rutyna
  • Wróżka Cesaria
  • BUF PARTNER Sp. z o.o.
  • AUTO PATEREK
  • Kava
  • Fundacja Templariuszy – OMCTH

 

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Współgospodarze: Miasto Sosnowiec, Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu
Patroni medialni: Business HUB „Wolny Rynek”, Europerspektywy, Plusy dla Biznesu, Śląski Biznes, Telewizja TVT

 

 

Kolejne spotkanie firm zrzeszonych w Izbie odbędzie się 13 czerwca 2022 r.

Najnowsze