Polsko-kanadyjska szkoła Maple Bear, która otworzy się już we wrześniu br. w centrum Katowic, zaprosiła uczniów i rodziców na pierwsze Dni Otwarte. Impreza trwała od piątku do niedzieli (19-21 maja br.)

 

35 krajów, 560 szkół, 51 tys. uczniów, 200 szkół w samej Europie – tak imponująco w liczbach prezentuje się kanadyjska sieć szkół Maple Bear. Katowice to pierwsze miasto w Polsce, gdzie powstaje przedszkole i szkoła podstawowa dla uczniów z klas I-III.

 

Zalety edukacji dwujęzycznej, unikalnej kanadyjskiej metodologii i jej programu nauczania, także historię Maple Bear w pigułce – mogli poznać uczestnicy dni otwartych. W czasie, gdy rodzice rozmawiali  z osobami odpowiedzialnymi za rozwój sieci szkół Maple Bear w Polsce i w Europie,  ich dzieci świetnie się bawiły pod okiem nauczycieli i animatorów w trakcie zajęć plastycznych i tanecznych.

 

 

Kanada jest znana ze swojego poziomu edukacji, zajmuje pierwsze miejsce w rankingu krajów anglojęzycznych. Mamy doświadczenie w prowadzeniu dwujęzycznej edukacji. Kształcenie w naszych placówkach daje możliwość wykorzystania globalnego sukcesu sieci sprawdzonej edukacji Maple Bear. Dajemy uczniom umiejętności XXI wieku – podkreślał Yann Bidan, współzałożyciel i dyrektor CEE Maple Bear, w trakcie części oficjalnej dni otwartych.

 

Trzy dni otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

 

W mojej ocenie Katowice są bardzo dobrym miejscem otwarcie naszej pierwszej szkoły w Polsce. W stolicy województwa śląskiego mieszka wielu pracowników korporacji z całego świata, nie brakuje również polskich rodzin zainteresowanych edukacją dwujęzyczną –  mówiła Magdalena Chromik, Koordynator ds. Akademickich w Maple Bear.

 

Za wyborem Katowic jako pierwszej lokalizacji Maple Bear w Polsce przemawiała też istniejąca tutaj infrastruktura.

 

– Szukamy najlepszych możliwych budynków, które muszą spełnić wysokie kryteria. Każda sala lekcyjna ma mieć powierzchnię co najmniej 50 m kw. , w klasie nie może być więcej niż 18 dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej i maksymalnie 22 w starszych klasach, ale dodatkowym wymogiem Maple Bear jest, aby w każdej klasie opiekę nad dziećmi sprawowało 2 nauczycieli. W Katowicach udało nam się znaleźć taką placówkę, po byłej szkole publicznej zresztą. Cieszymy się, że dzięki trwającemu zaledwie 4 miesiące remoncie, budynek z końca XIX wieku jest gotowy na edukację XXI wieku – zaznaczał Grzegorz Esz, Prezes Maple Bear Polska.

 

 

 

Szkoła z siedzibą na ul. Stawowej w Katowicach wystartuje już 1 września b. i będzie to pierwsza z zaplanowanych 40 placówek, które zostaną otwarte na terenie całego kraju, w najbliższym czasie w Krakowie i Wrocławiu. Szkoły Maple Bear będą realizowały polską podstawę programową w połączeniu z kanadyjskim programem i przy zastosowaniu kanadyjskiej metodologii. Szkoły działają zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi szkolnictwa, a dzieci kończące edukację otrzymują polskie i kanadyjskie świadectwa.

 

 

– Oferujemy edukację dwujęzyczną od najmłodszych lat. Jako anglistka zdaję sobie sprawę, że u takich maluszków aparat mowy jest bardzo plastyczny i dzieciom łatwo przyswoić, a także wypowiadać dźwięki angielskie, brzmiąc przy tym naturalnie. Im dziecko starsze, tym proces nauki języka obcego przebiega wolniej i sprawia więcej trudności. Oferujemy naukę skoncentrowaną na uczniu. W naszej szkole dzieci uczą się też od siebie nawzajem, a cały program nakierowany jest na rozwijanie  kompetencji  XXI wieku, czyli jak współpracować, myśleć krytycznie i wykorzystywać kreatywność. W kanadyjskiej metodologii bardziej skupiamy się na rozwijaniu zdolności uczniów niż na utrwalaniu określonych treści – dodawała Magdalena Chromik.

 

 

Zapisy do przedszkola i szkoły Maple Bear w Katowicach rozpoczną się 29 maja br.

 

Wcześniej, w niedzielę 28 maja przedstawiciele Maple Bear Polska będą udzielać informacji podczas Pikniku Rodzinnego RIG w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie na Małej Łące, a od czerwca rodzice będą mieli możliwość indywidualnych spotkań z kadrą na terenie szkoły.

Więcej informacji o wydarzeniu: TUTAJ.

 

 

Szczegółowe informacje o szkole:

info@maplebearpolska.pl

www.maplebear.pl

 

Maple Bear Polska należy do grona Firm Członkowskich Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

Najnowsze