TECOFASH to projekt łączący 7 partnerów z 5 krajów UE, którego głównym zadaniem jest promocja wiedzy i rozwiązań, wspierających budowę konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu modowego. Konsorcjum TECOFASH przekonuje, że można budować dochodowe firmy w harmonii ze środowiskiem i otoczeniem społecznym. W tym celu powstaną platforma e-learningowa oraz aplikacja mobilna, których adresatami będą zarówno początkujący, jak i doświadczeni przedsiębiorcy sektora mody i produkcji tekstyliów.

 

Organizacja goszcząca – Lottozero, której siedziba znajduje się we włoskim Prato, w swej codziennej pracy zajmuje się innowacyjnym podejściem do projektowania tekstyliów w sposób zrównoważony oraz wspieraniem artystów i przedsiębiorców w eksperymentowaniu z tekstyliami i włóknami. Podczas spotkań (21-22 marca) przedyskutowano postęp w projekcie w zakresie jego merytoryki i administracji. Podsumowano także dotychczasową pracę nad dwoma rezultatami projektu oraz zaplanowano ostatnie już kroki niezbędne do uruchomienia platformy e-learningowej i aplikacji mobilnej. Gotowe produkty zostaną oddane do użytku w listopadzie br.

 

W ramach dwudniowych sesji warsztatowych odbyły się także wizyty studyjne. Konsorcjum TECOFASH odwiedziło m.in. Muzeum Tekstyliów oraz dzielnicę tekstylną, gdzie partnerzy projektu spotkali się z twórcą marki Rifò – Circular Fashion Made in Italy, oferującą wysokiej jakości odzież i akcesoria, używając do tego włókien tekstylnych pochodzących z recyklingu.

 

Projekt Strategic Partnership Promoting Education for the Transition of the Fashion Sector Towards Digital and Sustainable Business Models, w skrócie TECOAFSH, jest realizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach (lider projektu) w partnerstwie z Markeut Skills Sociedad Limitada, (Hiszpania), Stowarzyszenie Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości (Polska), Institute of Entrepreneurship Development (Grecja), Lottozero società cooperativa (Włochy), Stowarzyszenie na rzecz Promocji Kultury i Rzemiosł Dawnych “Wici” (Polska), Lithuanian apparel and textile industry association (Litwa). Numer projektu: 2021-1-PL01-KA220-VET-000034636.

 

 

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Najnowsze