Grupa złożona z przedstawicieli 30 śląskich firm z sektora MŚP przystąpiła do udziału w pilotażowym projekcie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Śląskiej Organizacji Szkoleniowej. To wyjątkowa propozycja szkoleń dla przedsiębiorców zainteresowanych poszerzeniem kanałów sprzedaży, dystrybucji i promocji o działania w Internecie.

 

 

30 listopada br. słuchacze Akademii spotkali się na pierwszych zdalnych zajęciach. Symbolicznej inauguracji projektu dokonał przedstawiciel Zarządu Województwa Śląskiego.

 

 

 

– Cieszę się, że możemy być jednym z kluczowych partnerów tego projektu. Obecnie, to właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią o sile regionu, a przeżywają kryzysowy czas. Stawiamy na innowacje, budowanie pozytywnego wizerunku województwa śląskiego i samorządu, wspierającego rozwój e-handlu i nowoczesnych technologii. W ramach „Śląskiego Pakietu dla Gospodarki” do firm w regionie trafiło 1,4 mld złotych. Śląska Akademia Handlu Internetowego stanowi uzupełnienie oferty wsparcia dla przedsiębiorców, ponieważ aktualnie Internet daje najlepsze możliwości dotarcia do klientów – podkreślał wicemarszałek Wojciech Kałuża.

 

Udanych wykładów i warsztatów życzył zebranym pomysłodawca Akademii.

 

– Mam nadzieję, że praktyczna wiedza na temat całego procesu, od uruchomienia sklepu internetowego poprzez narzędzia do promocji w wyszukiwarce Google, mediach społecznościowych, email marketingu, a także istotne elementy prawa e-commerce oraz Google Analytics i automatyzacji w e-handlu, którą pozyskacie pozwoli na wdrożenie jej na bieżąco w firmach. Wejście na nowe tory pozwala wygrać z konkurencją, poprzez rozkręcenie biznesu internetowegozaznaczał Robert Duda, Dyrektor Śląskiej Akademii Handlu Internetowego, Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

 

 

Projekt jest realizowany w całości w trybie online.  Zajęcia w ramach pierwszej edycji odbywają się w terminie od 30 listopada do 21 grudnia 2020 roku w formie 8 sesji warsztatowych online. Wśród zagadnień będących przedmiotem nauczania znajdą się m.in. kwestie związane z podstawami e-biznesu, podstawami prawa w e-handlu, optymalizacja i pozycjonowanie stron, reklamy w Google Ads i YouTube, kampanie remarketingowe, profile firmowe w mediach społecznościowych oraz inne zagadnienia związane z marketingiem internetowym.

 

Zakończenie pilotażu projektu odbędzie się na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021 z udziałem przedstawicieli Zarządu Województwa oraz innych podmiotów biorących udział w projekcie. Podczas spotkania uczestnicy, którzy zdobędą najwyższą ilość punktów w teście końcowym, otrzymają wartościowe nagrody.

 

Szkolenia prowadzi siedmioro wykładowców ze Śląskiej Organizacji Szkoleniowej, praktyków z kilkunastoletnim stażem, doświadczonych trenerów, prowadzących zajęcia na licznych konferencjach branżowych, kursach, szkoleniach i studiach magisterskich oraz podyplomowych.

 

Celem projektu jest wzrost konkurencyjności mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm, poprzez wsparcie przedsiębiorców w zakresie przejścia z tradycyjnego handlu do sprzedaży i promocji online. To szczególnie istotne w kontekście epidemii koronawirusa, które wymusiła przyśpieszoną cyfryzację i związane z tym zmiany w gospodarce.

 

– Cieszę się, że jako instytucja samorządu gospodarczego, która od 1990 roku realizuje misję wspierania podmiotów gospodarczych, wpisujemy się w działania aktywnie wzmacniające śląski biznes.  Z całą pewnością stan epidemii COVID-19 stał się olbrzymim wyzwaniem dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pandemia zmieniła kierunek funkcjonowania wielu firm. Jedne walczyły o przetrwanie, inne myślały o przebranżowieniu, a jeszcze inne rozwinęły skrzydła i znalazły przestrzeń do poszerzania rynków. W obliczu niespotykanego egzaminu i kryzysowej sytuacji warto postawić na nowoczesne e-technologie – podsumowuje Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: https://rig.katowice.pl//wydarzenia/slaska-akademia-handlu-internetowego-8-dni-szkolen-online/

 

Na przełomie stycznia i lutego 2021 roku planowana jest kolejna edycja Śląskiej Akademii Handlu Internetowego, na którą już dziś zapraszamy!

 

 

 

Najnowsze