23 marca w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyło się bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu. Akademia jest cyklem spotkań szkoleniowych poświęconych budowaniu strategii promocji biznesu w Internecie. Właściciele małych i średnich firm zdobyli cenną wiedzę z obszaru marketingu online. Specjaliści przekazali im praktyczne wskazówki i pokazali sprawdzone narzędzia. Spotkanie było też dla przedsiębiorców szansą na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

 

Celem Akademii e-marketingu jest przekazanie nowoczesnej wiedzy z zakresu e-marketingu oraz skutecznego wykorzystania narzędzi, które umożliwiają bezpośrednie dotarcie do potencjalnego klienta. W wydarzeniu w Katowicach udział wzięli liczni właściciele firm z sektora MŚP, którzy dzięki zdobytej wiedzy będą mogli rozwijać swoje biznesy. Akademia była też dla nich okazją do rozmów ze specjalistami oraz zdobycia cennych kontaktów.

 

Akademia e-marketingu to ogólnopolski projekt, który jest realizowany w kilku dużych miastach. Podczas bezpłatnego szkolenia w Katowicach prelegenci w interesujący sposób przedstawiali wszelkie zagadnienia, a także podpowiadali, jakie techniki warto stosować, aby maksymalnie wykorzystać potencjał marketingu internetowego do promocji firmy. 11. edycja Akademii w Katowicach jak zawsze cieszyła się zainteresowaniem. Uczestnicy zdobyli praktyczną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać do rozwijania własnych działalności. Firmowa strona internetowa i sklep online, efektywna sprzedaż w Internecie, działania SEO, skuteczna komunikacja w Social Mediach, dyrektywa Omnibus – to część zagadnień, które zostały omówione w trakcie warsztatów.

 

Przedsiębiorcy poznali sprawdzone narzędzia promocyjne oraz dowiedzieli się, jak docierać do większej liczby klientów. W trakcie spotkań był też czas na zadawanie pytań ekspertom oraz prowadzenie merytorycznych i inspirujących dyskusji.

 

Również z naszej perspektywy, czyli osób prowadzących szkolenie, było to bardzo wartościowe spotkanie. Czujemy ogromną satysfakcję. Cieszymy się, że po raz kolejny uczestnicy wykazywali swoje zainteresowanie. Chętnie odpowiadaliśmy na ich pytania i rozwiewaliśmy wszelkie wątpliwości. Widzimy, że mali i średni przedsiębiorcy są skupieni na realizacji celów poprzez odpowiednio dobraną strategię marketingową oraz chcą iść z duchem czasu. Cieszy nas także ich odwaga oraz zapał, z jakim wkraczają w nowe obszary działalności w Internecie. Trzymamy za nich kciuki i planujemy wciąż ich wspierać, dostarczając wiedzę, innowacyjne pomysły i nowoczesne narzędzia, które przynoszą widoczne efekty – podsumowuje Anna Pszczółkowska, koordynatorka Akademii e-marketingu.

 

Organizatorzy dostosowali program Akademii do potrzeb i oczekiwań sektora MŚP, biorąc pod uwagę swoje wieloletnie doświadczenie i sugestie uczestników poprzednich edycji. Program wydarzenia w każdym mieście jest taki sam – składa się ze spotkań z profesjonalistami, którzy w ciekawy sposób przekazują swoją wiedzę. Doradcy internetowi WeNet udzielają też zainteresowanym przedsiębiorcom bezpłatnych konsultacji i doradzają sprawdzone rozwiązania.

 

W Katowicach warsztaty dla przedsiębiorców odbyły się w Muzeum Śląskim, które znajduje się w miejscu dawnej kopalni „Katowice”. Jego forma architektoniczna wzoruje się na przemysłowej historii Śląska, a większa część kompleksu znajduje się pod ziemią. Nowoczesne i wyjątkowe wnętrza uprzyjemniły udział w szkoleniu i sprzyjały zdobywaniu nowej wiedzy.

 

Warto też wiedzieć, że wiosenna edycja Akademii e-marketingu nie kończy się w Katowicach. Zaplanowane są jeszcze szkolenia w innych polskich miastach, takich jak Warszawa, Kraków i Białystok.

 

Wciąż można zgłaszać swoje uczestnictwo w wydarzeniu, wypełniając formularz kontaktowy na stronie: www.akademiaemarketingu.pl.

 

Organizatorem i partnerem merytorycznym Akademii e-marketingu jest firma WeNet Group.

 

Partnerami strategicznymi są: Krajowa Izba Gospodarcza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Klub Integracji Europejskiej.

 

Patronami medialnymi 11. edycji wydarzenia są: My Company Polska, Strefa Biznesu, SlaskiBiznes.pl, Business Hub, Gazeta MŚP, Przedsiębiorcy.eu i Trojmiasto.pl.

 

Najnowsze