30 września odbyło się pierwsze wydarzenie w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Back to Business. Specjalna edycja imprezy została podzielona na sześć wydarzeń zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego od września do grudnia br. Ze względu na sytuację epidemiczną, wszystkie planowane konferencje odbędą się w pełnym reżimie sanitarnym.

 

Organizator Kongresu, Regionalna Izba Gospodarcza wdrożyła odpowiednie środki związane z zapobieganiem zarażeniu COVID-19. Całość wydarzenia odbywa się w formule hybrydowej, łączącej spotkania uczestników w miejscu organizacji imprezy z udziałem wirtualnym. Wszystkie konferencje będą transmitowane on-line, a przedsiębiorcy oprócz osobistych, stacjonarnych rozmów będą mogli kontaktować się poprzez specjalnie przygotowaną do tego celu platformą online, co pozwoli skomunikować się też z gośćmi zagranicznymi Kongresu.

 

–  Hybrydowość Kongresu to odpowiedź na potrzeby czasu, przy okazji niosąca wiele korzyści. Poza zmniejszeniem ryzyka związanego z epidemią, ogranicza koszty, pozwala na szerszy zasięg i większą liczbę uczestników, no i jest eco-friendly – wyjaśnia Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

 

Organizator na podstawie aktualnych wytycznych Głównego Instytutu Sanitarnego i rozporządzeń rządowych podkreśla, że wydarzenia kongresowe odbywają się przy najwyższych standardach bezpieczeństwa i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

W punkcie rejestracyjnym u wszystkich odwiedzających Kongres zostaje przeprowadzony bezdotykowy pomiar temperatury za pomocą kamery termowizyjnej, a każdy uczestnik konferencji (po obowiązkowej dezynfekcji rąk) ma możliwość pobrania jednorazowej maseczki ochronnej oraz jednorazowych rękawic.

Podczas samej konferencji uczestnicy są proszeni o zakrywanie ust i nosa, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, jak również o ściąganie maseczek ochronnych tylko w przypadku wystąpienia/zabierania głosu w dyskusji. Po zakończeniu wystąpienia/wypowiedzi prowadzący wydarzenie przypomina o ponownym założeniu maseczki ochronnej.

Osoby obsługujące konferencje standardowo są wyposażone w środki ochrony indywidualnej, a wszystkie powierzchnie, pomieszczenia i instalacje wentylacyjne są regularnie odkażane.

We wszystkich miejscach, w których mogły tworzyć się kolejki osób (punkt rejestracyjny, szatnia, toalety) uczestnicy są informowani o bezwzględnym nakazie zachowania 1,5-metrowych odległości. W salach, gdzie odbywają panele i dyskusje plenarne dostęp do miejsc siedzących jest limitowany, z zachowaniem zasady wolnego miejsca obok.

Wszyscy uczestnicy wydarzeń w czasie rejestracji na miejscu wydarzeń kongresowych mają obowiązek podawania aktualnych danych kontaktowych.

 

– Zachowanie bezpieczeństwa podczas Kongresu jest dla nas priorytetowe. Dlatego uczestnicy mogą dokonać wyboru sposobu obecności na wydarzeniach EKMŚP – stacjonarnie lub online. Jeszcze w październiku zapraszamy na dwa eventy: konferencję Inwestycje motorem rozwoju w Muzeum Śląskim w Katowicach i II Regionalne Forum Energetyczne w Wiśle – zachęca Prezes Tomasz Zjawiony.

 

Szczegółowych informacji na temat specjalnej, tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw należy szukać na stronie http://www.ekmsp.eu/. Warto śledzić również kanały social media na Facebooku, Instagramie i Twitterze, aby być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami dotyczącymi tego wydarzenia.

Wystartowała również wspólna platforma z Enterprise Europe Network Katowice, służąca  matchowaniu polskich i zagranicznych firm:  https://back-to-business.b2match.io/ 

 

 

ORGANIZATOR:


Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

 

WSPÓŁGOSPODARZE:


Województwo Śląskie, InSilesia, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Miasta Katowice

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

Politechnika Śląska

 

BIZNESOWI PARTNERZY STRATEGICZNI:

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Kotły Elektrodowe ECO POWER

 

PARTNERZY MERYTORYCZNI KONGRESU:

PARDI, RADIKA, SBB Energy, Veolia, Węglokoks

 

SAMORZĄDOWI PARTNERZY KONGRESU:

Miasto Gliwice, Miasto Sosnowiec, Miasto Zabrze

 

PATRONAT MEDIALNY:

Polsat News, ŚląskiBiznes.pl

Najnowsze