Czeladź to kolejne miejsce, które odwiedzili przedsiębiorcy zrzeszeni w RIG w ramach cyklu Otwartych Spotkań Firm Członkowskich. Dzięki gościnności Burmistrza Zbigniew Szaleniec, wydarzenie odbyło się 17 kwietnia br. w industrialnych wnętrzach byłej KWK Saturn – obecnie Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia, jednym z najcenniejszych przykładów dawnej techniki w Zagłębiu.

 

 

Czwarte w tym roku spotkanie „klubu” Firm Członkowskich Izby odbyło się w jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwo Śląskiego, pokazującym przemysłowe dziedzictwo Czeladzi, która prawa miejskie otrzymała już w XIII wieku, a obecnie jest prężnie rozwijającym się miejscem, przyjaznym do prowadzenia biznesu.

 

 

Podczas spotkania burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec przybliżył historię miasta i strategię jego rozwoju.

 

W latach 90. XX wieku, gdy likwidowano kopalnie i duże zakłady przemysłowe wydawało się, że Czeladź jest skazana na gospodarczą porażkę. W ciągu ostatnich trzech dekad udało się jednak w maksymalnie efektywny sposób wykorzystać położenie miasta i jego potencjał. Wykupiono tereny rolnicze, które stały zaczątkiem wschodniej strefy gospodarczej. To obecnie motor napędowy naszego rozwoju, od powstania pierwszego centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia po nowe siedziby firm z halami logistycznymi i produkcyjnymi – mówił burmistrz Zbigniew Szaleniec.

 

 

Burmistrz w swojej prezentacji chwalił się obecnymi i planowanymi inwestycjami. Wkrótce gotowy będzie Stadion Miejski, powstaną nowe mieszkania w ramach projektu Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa i środków na rzecz budownictwa komunalnego, a już na 17 czerwca planowane jest otwarcie zrewitalizowanego obiektu techniki – Cechowni z Muzeum Zagłębiowskiego Górnictwa Węglowego i Mediateką – nową siedzibą biblioteki, w przyszłości z częścią gastronomiczną.

 

W trakcie spotkania o swoich doświadczeniach w prowadzeniu biznesu w Czeladzi opowiedzieli przedstawiciele największych firm z miasta.

 

Leszek Pustułka, właściciel i prezes Pałacu Saturna Term Rzymskich, które pełnią funkcję hotelową i rekreacyjną,  z największą sauną na świecie (na 350 osób) podkreślał, że przez 27 lat prowadzenia działalności w Czeladzi spotkał się wyłącznie ze zrozumieniem i pomocą miejskich urzędników.

 

 

Warto być w Czeladzi to szczęśliwe miejsce, dobre dla przedsiębiorców. Udane prowadzenie interesów jest możliwe dzięki możliwościom stwarzanym przez miasto – dodawał Marcin Gruszczyński, Dyrektor Huhtamaki Foodservice Poland sp. z o.o.

 

Jeden ze 114 zakładów produkcyjnych globalnej firmy produkującej opakowania z kartonu i papieru na rynek spożywczy i dla gastronomii  – od 2010 roku ma swoją siedzibę w Czeladzi.

 

 

Prezes Tomasz Zjawiony zapraszał zgromadzonych na kolejne wydarzenia organizowane przez RIG i dziękował za zaangażowanie przedsiębiorców, dzięki którym Izba się rozwija i może prężnie działać.

 

 

Nieodłącznym punktem programu spotkań jest przywitanie nowych Firm Członkowskich Izby.

 

Pierwszy kwartał tego roku jest dla nas wyjątkowo owocny, dołączyło do nas 51 przedsiębiorców. To pokazuje, że jesteśmy jedną z najefektywniej działających organizacji samorządu gospodarczego w Polsce – akcentował Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

 

W Czeladzi pamiątkowe certyfikaty potwierdzające członkostwo i pakiety powitalne wręczyli przedstawicielom firm Zbigniew Szaleniec – Burmistrz Miasta i Tomasz Zjawiony – Prezes RIG w Katowicach.

 

 

Na finał chętne osoby mogły zwiedzić industrialne eksponaty i wystawy malarstwa zgromadzone w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia, a także wziąć udział w rozmowach biznesowych przy poczęstunku.

 

 

28 maja planowane jest  plenerowe wydarzenie integracyjne dla Firm Członkowskich w chorzowskim Skansenie. Więcej szczegółów wkrótce.

 

 

 

Witamy nowe Firmy Członkowskie RIG:

 

  • GTV OFFICE Sp. z o.o.
  • STRABAG Sp. z o.o., Oddział HH, Grupa 55 Katowice
  • PKO Bank Polski – Biuro Bankowości Przedsiębiorstw w Katowicach
  • Supply Technologies Poland Sp. z o.o
  • WORKERSERVICE Sp. z o.o.
  • Maple Bear Holdings Polska S.A.
  • WEDDING ANGELS EWA CHARLES, XAVIER CHARLES S.C.
  • LEO MACIEJ LEWKOWICZ
  • COM Aleksandra Skowronek
  • ARTUR SETLAK
Najnowsze