Początek jesieni, to kumulacja wydarzeń Europejskiego Kongresu MŚP. Dwa wyjątkowe wydarzenia, dwa różne miejsca. 29 września startujemy z Automotive i odpowiedzialna logistyka”, a dzień później, 30 września, kolejna porcja eksperckiej wiedzy podczas konferencji: „Podatki, administracja publiczna a przedsiębiorcy, co nowego czeka MŚP?”.

 

Razem z ekspertami i partnerami przez dwa dni opowiemy o elektromobilności, samochodach elektrycznych, ale też o tym, co przedsiębiorcom może zaoferować Polski Ład.

 

29 września br., w zrewitalizowanych, postindustrialnych wnętrzach Fabryki Porcelany w Katowicach, odbędzie się kolejne bezpłatne wydarzenie w ramach specjalnej edycji Europejskiego Kongresu MŚP – Back to Business, „Automotive i odpowiedzialna logistyka”, W spotkaniu, wezmą udział wybitni eksperci, włodarze miast, naukowcy i przedsiębiorcy. Będziemy dyskutować o elektromobilności, nowych formach transportu, samochodach elektrycznych.

 

30 września br., w  Auli A Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach będzie miało miejsce, ostatnie wydarzenie specjalnej edycji Europejskiego Kongresu MŚP – Back to Business, „Podatki, administracja publiczna a przedsiębiorcy, co nowego czeka MŚP?”.

 

Konferencja będzie jednocześnie XXVI posiedzeniem Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, w którym udział wezmą również członkowie Rady Naukowej oraz Rady Konsultacyjnej przy Rzeczniku MŚP. W spotkaniu, wezmą udział przedsiębiorcy, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw, specjaliści, naukowcy, a także samorządowcy.

 

W tym roku to dwa ostatnie wydarzenia Europejskiego Kongresu MŚP – Back to Business. Cykl debat stwarza możliwość wymiany poglądów, uwag i postulatów oraz przekazania niezbędnej wiedzy, dzięki której przedsiębiorcy będą mogli efektywnie prowadzić swoje firmy.

 

W Katowicach kładziemy duży nacisk na współpracę z sektorem MŚP, dlatego w Urzędzie Miasta, w Wydziale Obsługi Inwestorów, działa Referat Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W Katowicach działa także Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink, w którym oferowane są do wynajmu przyjazne przestrzenie do pracy i spotkań, czy pakiet usług dla przedsiębiorców. To wszystko z myślą o rozwoju sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który napędza naszą gospodarkę. Zależy mi na tym, aby w Katowicach działali globalni inwestorzy, ale by odnaleźli się u nas także przedsiębiorcy prowadzący działalność na mniejszą skalę. Pamiętajmy, że to właśnie małe i mikro firmy stanowią największy odsetek przedsiębiorstw, nie tylko w Katowicach, ale w całym kraju. Dlatego cieszę się, że Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kongresowych w naszym mieście mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Rejestracja:

 

Najnowsze