Spotkanie odbędzie się 9 czerwca br. w Muzeum Śląskim w Katowicach w ramach Dni Ekonomii Społecznej i Festiwalu Ekonomii Społecznej, wpółorganizowanych przez Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej (SWR) i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Katowicach.

 

 

Konferencja poświęcona przyszłości ekonomii społecznej ma na celu rozpoczęcie debaty w krajowym i międzynarodowym gronie o wyzwaniach, jakie czekają ekonomię społeczną w sytuacji narastającego kryzysu klimatycznego i migracyjnego oraz dynamicznie postępujących zmian technologicznych i społecznych i będzie składać się z dwóch paneli tematycznych.

 

Istotną częścią wydarzenia jest panel o finansowaniu działalności przedsiębiorstw społecznych, a także wymiana doświadczeń i spostrzeżeń na arenie europejskiej naukowców i praktyków biznesu. Podczas konferencji spotkają się eksperci i reprezentanci z Komisji Europejskiej, MFiPR, MRiPS, przedstawiciele świata biznesu oraz  czołowych organizacji działających w obszarze ekonomii społecznej. Wydarzenie to stanowi również świetną okazję do zaprezentowania Miasta Katowice jako prężnego, nowoczesnego ośrodka gospodarczego.

 

W przygotowaniach wydarzenia oprócz SWR biorą udział przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz European Network of Social Integration Enterprises, a całe wydarzenie jest objęte Patronatem Prezydenta Katowic.

 

Szczegółowy program konferencji, 9 czerwca

Program Targów Ekonomii Społecznej, 9 czerwca

Program Festiwalu Ekonomii Społecznej, 8-10 czerwca

 


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa za pośrednictwem linku:


REJESTRACJA UCZESTNIKÓW.

 

Dodatkowe informacje tel.:  32 376 75 65.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach objęła patronat honorowy nad wydarzeniem.

Najnowsze