Wyjątkowe, inspirujące kobiety dla nadzwyczajnych i przedsiębiorczych kobiet – już po raz szósty Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprosiła na Pierwiastek K! Tym razem wydarzenie odbyło się w przeddzień Dnia Kobiet, 7 marca w siedzibie Izby przy ul. Opolskiej 15.

 

Sprawdzony program eventu, na który składały się: motywacyjne power speeche, konsultacje z zakresu edukacji, bankowości, zdrowia, dietetyki i urody, wystąpienia gości specjalnych, emocjonujący quiz wiedzy i konkurs social-mediowy z fotobudką, warsztaty makijażowe, a także okazja do wspólnego poznania się przy poczęstunku i muzyce – przyciągnął blisko 140 uczestniczek.

 

 

Witam przedsiębiorczynie, przedstawicielki samorządu, nauki, różnych instytucji związanych z biznesem. Generalnie, witam w gościnnych progach Izby wszystkie kobiety, które nas inspirują – mówiła Marlena Miąsko, Wiceprezes i Z-ca Dyrektora Generalnego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizatora Pierwiastka K!

 

Warto przypomnieć, że od 2021 roku przy Izbie działa projekt Woman Business HUB, który narodził się z inicjatywy RIG i Instytutu Szkoleniowo-Rozwojowego Hana Mana LEADIT, Firmy Członkowskiej Izby.

Inkluzywność, łączenie kobiecej i męskiej energii, uczenie się od siebie i pokazywanie kobiet sukcesu, które mają motywować i dawać „wiatr” w skrzydła – to główne założenie Woman Business Hub.

 

 

 

W trakcie Pierwiastka K! podziękowano dotychczasowym Ambasadorkom WBH: Annie Jedynak-Rykale, Wicemarszałkini Województwa Śląskiego, Urszuli Koszutskiej, Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego, Beacie Drzazdze, Przedsiębiorczyni i Założycielce BetaMed S.A, Beacie Twardowskiej, Prezes Fundacji Śląskie Anioły i Renia Burdaś, Właścicielce firmy Warsztat Dobra.

 

 

Potrzebujemy siostrzanego dialogu, żebyśmy wiedziały na kogo możemy liczyć. Ewolucja przygotowała nas do rywalizacji, ale czasy się zmieniły i musimy współdziałać, żeby nam wszystkim dobrze się  żyło. W nas, kobietach,  jest siła – akcentowała Urszula Koszutska.

 

To jest czas kobiet. Jest nas statystycznie więcej, trzeba to pokazywać i zaznaczać naszą obecność. Zdecydowanie więcej kobiet powinno zajmować stanowiska w kadrze zarządzającej – dodawała Anna Jedynak-Rykała.

 

Powitano również nowe osoby wspierające idee Woman Business Hub. Wśród nich po raz pierwszy znalazł się… mężczyzna. Statuetkę Ambasadora Woman Business Hub otrzymał Prezydent Katowic, dr Marcin Krupa.

 

Wszystkie jesteście kobietami sukcesu, na pewno nie słabą płcią, ponieważ z determinacją dążycie do celu. Cieszę się, że się organizujecie i tyle wnosicie do życia społecznego i gospodarczego miasta. Dziękuję za to wszystko, co niesie ze sobą przesłanie Woman Business Hub i Pierwiastka K! – podkreślał Prezydent Marcin Krupa.

 

 

Do grona Ambasadorek WBH dołączyły kolejne inspirujące kobiety: Sonia Draga i dr Marta Adamczyk.

Jestem aktywna na wielu polach. Staram się wspierać kobiety, uczyć je pozytywnego myślenia i działania – mówiła Sonia Draga, przedsiębiorczyni, wydawczyni i Prezeska Polskiej Izby Książki.

 

Akademia Górnośląska jest kobietą. Większość studiujących i kadry naukowej to panie. Potrafimy podnieść poprzeczkę naprawdę wysoko. Ponieważ nadal większość top menadżerów w firmach to mężczyźni, chcemy udowodnić, że i my możemy sięgnąć po więcej – zaznaczała dr Marta Adamczyk, Rektor Akademii Górnośląskiej, po otrzymaniu statuetki Ambasadorki Woman Business Hub.

 

Stałym punktem agendy Pierwiastka K! są wykłady i prelekcje. Tym razem w strefie wiedzy – 5 wskazówek niezbędnych do rozwoju Twojego biznesu – omówiła Agnieszka Pala-Jasikowska. Przedsiębiorczyni, doradczyni biznesowa, coach, fanka aktywności fizycznej oraz życia w zgodzie ze sobą mówiła m.in. o roli zarządzania czasem, motywacji i strategii, których finalnym celem jest zbudowanie silnej marki i uzyskanie rentowności firmy.

 

 

Pamiętajmy, że nie możemy osiągnąć wymarzonych celów bez energii i własnej motywacji, a w odnoszeniu sukcesów niezbędne jest umiejętne zarządzanie zespołem. Tylko ludzie są w stanie pomagać nam w realizacji celów! Lepiej się dzielić wiedzą i zyskami, w teamie możemy więcej. Pieniądze są motywatorem na krótki dystans, motywacja jest efektywna na głębszym poziomie, powinna dotyczyć wartości i obejmować nie tylko zespół, ale nas samych – wyjaśniała Agnieszka Pala-Jasikowska.

 

O idei siostrzeństwa i wagi kobiecych sojuszy opowiedziały Rena Burdaś i Edyta Kwiatkowska-Pelizg, które ten temat znają z osobistego doświadczenia.

 

Jest takie powiedzenie: pomóż przeprawić łódź swojej siostry, żeby i twoja dotarła na brzeg. My kobiety, jako istoty turbo-społeczne, potrzebujemy wsparcia emocjonalnego, relacji, dzielenia się wiedzą, dla nas wartość grup jest nieoceniona – przekonywała Edyta Kwiatkowska-Pelizg, trenerka przywództwa i komunikacji, pomysłodawczyni projektu Woman Business Hub.

 

Wykorzystujemy tylko 10% naszego potencjału i nie doceniamy roli solidarności kobiet, gdybyśmy się wspierały zobaczyłybyśmy, ile mamy siły i  możliwości. Bądźmy życzliwe dla siebie, budujmy własną wartość – apelowała Regina Burdaś, Właścicielka firmy Warsztat Dobra.

 

 

Spore emocje wśród uczestniczek Pierwiastka K! wzbudziła możliwość udziału w quizie z wiedzy na temat kobiet związanych z Katowicami i naszym regionem, a także historią ich obecności w życiu społecznym i politycznym Śląska. Na cztery autorki prawidłowych odpowiedzi, które dodatkowo udzieliły je najszybciej – czekały atrakcyjne nagrody!

 

 

Spotkanie wyjątkowych kobiet było możliwe dzięki instytucjom i firmom wspierającym wydarzenie. Partnerki Specjalne wydarzenia z Akademii Górnośląskiej, BNP Paribas i INGLOT przedstawiły ofertę skrojoną na miarę do potrzeb kobiet.

 

Joanna Piętka, Dyrektor Centrum Doradczego w Katowicach Banku BNP Paribas zaprezentowała kompleksową ofertę dla przedsiębiorczyń, na stoisku banku można było uzyskać odpowiedź na każde pytanie dotyczące konta otwartego na biznes, dodatkowych usług i produktów dla klienta biznesowego.

 

Z kolei, Nina Chojnowska, Rzeczniczka Akademii Górnośląskiej podkreślała, że w najstarszej uczelni niepublicznej w województwie śląskim, 66 proc. studiujących i aż 91 proc. studentów podyplomowych to płeć piękna! Nowe, interesujące kierunki kształcenia, m.in. perfumiarstwo, zielarstwo, fotografia w rozwoju osobistym, na pewno przyciągną w progi uczelni kolejne studentki i studentów.

 

 

Markę INGLOT przybliżyła Teresa Banach, Wizażystka Regionalna. Producent ma swoje salony na całym świeci, gdzie trafiają kosmetyki kolorowe produkowane w Przemyślu. INGLOT może pochwalić się sponsorowaniem musicali na Broadway’u. Ambasadorki marki działają globalnie, wśród nich były m.in. Jennifer Lopez i Anja Rubik.

Uczestniczki eventu miały możliwość zapisania się i uczestniczenia w warsztatach makijażowych prowadzonych przez konsultantki z INGLOT. Dodatkowo w Strefie Konsultacji, czekały na nich stoiska pozostałych Partnerek i Partnerów Pierwiastka K!

 

 

 

Na finał wystąpił Gość Specjalny wydarzenia. W rozmowie z Edytą Kwiatkowska-Pelizg o recepcie na spełnianie biznesowych marzeń i przejęcie roli liderki w swoim życiu opowiedziała  Beata Drzazga, Przedsiębiorczyni i Właścicielka obecnie już 11 firm w Polsce i za granicą!

 

 

Zawsze czułam pozytywny bunt, niepozwalanie na bylejakość. Warto pielęgnować w sobie mądrą odwagę działania i gen wynalazcy, a także pamiętać, że nie zawsze wszystko wychodzi.  Każda z nas ma piękną duchowość i energię w sobie, które możemy dawać naszemu zespołowi. Co najważniejsze, biznes nas nie zmienia, pozostajemy sobą – wymieniała Beata Drzazga, Ambasadorka Woman Business HUB.

 

W trakcie Pierwiastka K!  nie zabrakło oczywiście komponentu charytatywnego. Zbierano środki finansowe dla podopiecznych Fundacji Śląskie Anioły.

 

Impreza pozwalająca na celebrowanie kobiecości, odnalezienie inspiracji i motywacji, a dodatkowo na wyjątkowo miło spędzone popołudnie zdecydowanie zasługuje na „szóstkę” w skali ocen wystawionych przez uczestniczki eventu!

 

 

– Jestem tutaj pierwszy raz, ale na pewno na 100 proc. nie ostatni. Byłyśmy w szerszej reprezentacji pracownic firmy, bawiłyśmy się świetnie, zgarnęłyśmy prawie wszystkie nagrody! Było pysznie i inspirująco. Kilka myśli, które usłyszałam biorę ze sobą i jestem mega-szczęśliwa, że jesteśmy Firmą Członkowską Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. To było jedno z najlepszych wydarzeń, w których uczestniczyłam Dziękuję za super-event – Agnieszka Kolanowska, Dyrektor Generalny w Smart Solutions Polska.

 

Uczestniczę w spotkaniach z cyklu Pierwiastek K! od pierwszej edycji. Za każdym razem mi się tutaj podoba i dobrze się bawię. Program każdej edycji się zmienia i jest bardzo interesującyBogusława Czerny, przedsiębiorczyni z Bytomia.

 

– Jestem pierwszy raz i myślę, że nie ostatni. Udało mi się wygrać nagrodę w quizie, a to na pewno zachęca do kolejnych zapisów na wydarzenie w przyszłym roku. Bywam na tego typu eventach dla kobiet i troszkę brakuje mi warsztatów samorozwojowych z tematyką do wyboru. Ale za to jest pyszne wino, jedzenie, dobra muzyka i cudowna atmosfera. Czułam się tutaj bardzo fajnie – Izabela Żurek, przedsiębiorczyni z Bytomia.

 

 

 

Jaga Kolawa

Najnowsze