W zimowym wydaniu magazynu podsumowujemy miniony rok. Warto przeczytać relacje z wydarzeń dla MŚP, organizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i jej Partnerów, zajmujące wywiady, a także merytoryczne artykuły eksperckie. W wydaniu znajduje się też dodatek specjalny poświęcony 13. Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

 

Wersja online najnowszego numeru do pobrania:  TUTAJ.

 

 

Rok 2024 otwieramy nowym, jeszcze pachnącym farbą drukarską, numerem kwartalnika wydawanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Można w nim zapoznać się z podsumowaniami wyjątkowych, autorskich wydarzeń organizowanych przez Izbę w ostatnim kwartale minionego roku.

 

Za nami 13. Europejski Kongres MŚP, który odbył się 25-27 października 2023 r.  Ponad 100 wystąpień, paneli dyskusyjnych i warsztatów z udziałem 170 ekspertów i 6500 słuchaczy z 24 państw, odwiedzających także część targową Biznes Expo i  targi pracy Work for All  – tak w liczbach prezentuje się edycja 2023.

W „Business HUB” – obszerna relacja z wydarzenia, materiały naszych Partnerów oraz wywiady z uczestnikami Kongresu.

 

Oficjalnym rozpoczęciem Kongresu była wyjątkowa Gala Społeczności Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, w trakcie której, po raz pierwszy w trzynastoletniej historii EKMŚP,  zostały wręczone kongresowe Nagrody Gospodarcze. Honorowe statuetki otrzymali wybitni przedstawiciele przedsiębiorców i organizacji wspierających biznes. M.in. Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu międzynarodowej Grupy Kapitałowej Integer.pl (właściciela marki InPost) i Rafał Sonik, przedsiębiorca, sportowiec i filantrop.

 

Minione 12 miesięcy podsumowaliśmy w ramach Regionalnego Gospodarczego Zamknięcia Roku, połączonego z ostatnim w 2023 r. spotkaniem Firm Członkowskich – zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego specjalnego eventu, który ponownie zorganizowaliśmy na Stadionie Śląskim!

 

W wydaniu przedstawiamy także nową Rektor Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, dr Martę Adamczyk. Przepełnia nas satysfakcja, że możemy współpracować z najstarszą uczelnią niepubliczną na Górnym Śląsku, a zarazem naszą Firmą Członkowską.

 

Na 156 stronach “Business HUB” nie brakuje oczywiście skondensowanej dawki eksperckiej wiedzy, w tak różnorodnych dziedzinach jak: trendy w komunikacji w 2024 roku, najważniejsze zmiany dla sprzedawców, nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące wdrożenia standardów ESG, Krajowy System e-Faktur, który wchodzi w życie od 1 lipca br. czy sposoby na zatory płatnicze.

 

Zapraszamy do lektury!

 

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, wysyłany do wiodących instytucji samorządowych, rządowych i związanych z biznesem, a także kolportowany na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i wydawnictwo. Jest również dostępny bezpłatnie w prestiżowych lokalizacjach biznesowych w województwie śląskim i w całym kraju.

 

 

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu skierowanego dla biznesu, zapraszamy do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu, wywiadu albo reklamy modułowej w kolejnym wydaniu „Business HUB”, które ukaże się w drugiej połowie marca 2024 r.

 

 

Kontakt:

Jaga Kolawa
Redaktor Naczelna
jkolawa@rig.katowice.pl

tel. 503 802 704

Najnowsze