11 maja br. w siedzibie RIG w Katowicach odbyła się konferencja “Dotacje dla firm na Śląsku z UE w 2023 – Jak przygotować się do aplikowania? Polska Strefa Inwestycji – jak uzyskać zwolnienie z podatku w związku z nową inwestycją jako alternatywa dla dotacji”. Spotkanie poprowadzili eksperci reprezentujący Argo Navi Dotacje, Firmę Członkowską RIG.

 

Licznie zgromadzonym przedsiębiorcom przedstawione zostały możliwości aplikowania o Fundusze Europejskie w  nowej perspektywie 2021-2027. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 podmiotów z różnych branż z sektora produkcji oraz usług, którym dodatkowo zostały zaprezentowane zasady i możliwości uzyskania decyzji o wsparciu w Polskiej Strefie Inwestycji.

 

 

Przedstawiciele Argo Navi szczegółowo omówili najbliższe konkursy w obecnej perspektywie dotacyjnej dla firm, uczestnikom zostały przybliżone najbliższe działania:

 

  • Makroinwestycje dla firm na śląsku z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji gdzie nabór rozpocznie się już w maju i potrwa do 4 lipca
  • Mikroinwestycje dla firm na Śląsku nabór lipiec – sierpień
  • Ścieżka SMART program krajowy modułowy między innymi na inwestycje, B+R, cyfryzację
  • Kredyt Ekologiczny
  • Kredyt Technologiczny
  • Działania na rozwój eksportu dla firm

 

Konferencję prowadzili eksperci Argo Navi:

 

 

Katarzyna Koćwin

Radca prawny od 2006 roku, studia ukończone na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zdobyte przez lata doświadczenie zawodowe pozwoliło jej na założenie w 2010 roku własnej kancelarii Argo Navi gdzie poza świadczeniem typowych usług prawnych i podatkowych, mających na celu ochronę interesów podmiotów gospodarczych, reprezentowanie stron w postępowaniach przed sądami, czy organami administracyjnymi, realizowane są specjalistyczne usługi wprowadzania firm do Polskiej Strefy Inwestycji czy doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych oraz procedury w ramach posykiwania środków unijnych i postępowań przetargowych. Jako wspólnik Argo Navi Dotacje i Eksport S.C. prowadzi otwarte i zamknięte szkolenia m. in. z zakresu prawa handlowego, cywilnego, pracy czy ochrony danych osobowych.

katarzyna.kocwin@argonavi.pl

 

 

 

Paweł Koćwin

Założyciel firmy Argo Navi od ponad 15 lat specjalizującej się w doradztwie biznesowym dla firm MŚP, głównie w pozyskiwaniu dotacji inwestycyjnych oraz B+R, wprowadzaniu firm do Polskiej Strefy Inwestycji. Specjalista w zakresie prowadzenia doradztwa i szkoleń dla podmiotów gospodarczych i ich pracowników. Główny obszar zainteresowań to analiza możliwości rozwoju firm poprzez wsparcie w pozyskaniu dotacji w przedsiębiorstwach oraz opracowywanie strategii rozwoju firm. Specjalista w obszarze analizy i doradztwa w opracowaniu strategii wejścia na rynki zagraniczne w podmiotach gospodarczych i ich realizacji, szkoleń z zakresu rozwoju startupów. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończone studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Akademia Trenerów Biznesu. Wspólnik w kancelarii Argo Navi K. Koćwin Sp. K. oraz Argo Navi Dotacje i Eksport S.C.

pawel.kocwin@argonavi.pl

 

 

Argo Navi to firma doradcza jak również kancelaria prawna powstała na Śląsku, specjalizuje się od ponad 15 lat w przygotowaniu i opracowywaniu dokumentacji dla dotacji ich rozliczaniu głównie w ramach działań inwestycyjnych oraz B+R. Oferowane usługi doradcze obejmują m.in.: przygotowanie dotacji, opracowywanie map drogowych cyfryzacji dla Przemysłu 4.0, modelów biznesowych związanych z ekspansją na rynki zagraniczne oraz świadczenie doradztwa prawnego. Mając wieloletnie doświadczenie w aplikowaniu o środki unijne, Argo Navi zajmuje się doradztwem w zakresie kompleksowego pozyskiwania Funduszy Europejskich. Dla swoich klientów – małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych planujących inwestycje przeprowadza analizę możliwości optymalizacji kosztów poprzez pozyskanie dotacji jak również uzyskanie decyzji o wsparciu nowej inwestycji. Kancelaria prawna Argo Navi oprócz świadczenia standardowej obsługi prawnej firm, doradza podmiotom gospodarczym w całym procesie przygotowania się do uzyskania decyzji o wsparciu i rozpoczęcia działalności w Polskiej Strefie Inwestycji głównie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma posiada certyfikat usług doradczo- szkoleniowych SUS 2.O Dekra Certyfication.

 

 

Dziękujemy za udział.

 

Najnowsze