21 października br. podczas uroczystej Gali w Operze Śląskiej przedstawiciele Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, delegatury w Bytomiu spotkali się, aby podsumować miniony rok i 30 lat działalności. Wydarzenie tradycyjnie było połączone z uroczystym wręczeniem nagród i odznaczeń.

 

 

RIG w Katowicach została powołana do działania w 1990 roku – jako organizacja samorządu gospodarczego zrzeszająca, a także wspierająca, regionalny biznes i pobudzająca jego rozwój. Podlega jej siedem delegatur na terenie województwa śląskiego, wśród których jedna z nich działa w Bytomiu.

 

 

Bytomskie przedstawicielstwo Izby utworzono w 1991 roku. Delegatura zrzesza 58 podmiotów gospodarczych, a ich profil jest bardzo zróżnicowany – od budownictwa przez handel, finanse czy produkcję. Od 2000 roku prezesem bytomskiej delegatury jest Leszek Dziub, dyrektor firmy przemysłowo-budowlanej LECHBUD.

 

Na wydarzeniu pojawili się posłowie, senatorowie, przedstawiciele administracji rządowej, samorządu regionalnego, miast ościennych, a także firm z Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i Zabrza.

 

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, członkowie Izby oraz osoby zasłużone dla Bytomia i regionu zostały odznaczone złotymi i srebrnymi krzyżami zasługi, które przyznawane są postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody Śląskiego za zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny i ochrony zdrowia, a także inżynierii budowlanej. Złote krzyże otrzymali: Wojciech Bichalski, Ewa Herba, Aleksandra Kawczyk-Krupka oraz Dariusz Waniczek. Srebrne krzyże trafiły do rąk Witolda Opiełki oraz Wojciecha Sołtysa.

 

Podczas Gali wręczono też Honorowe Złote Odznaki Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie za zaangażowanie w działanie Izby. Otrzymali ją architekt Janusz Marchwiński, Dyrektor PKO BP, Tomasz Stalica oraz Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Bytomiu, Antoni Wojciechowski.

 

 

Prezes bytomskiej delegatury RIG, Leszek Dziub został uhonorowany Medalem i Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP. To wyróżnienie otrzymują osoby zasłużone dla bezpieczeństwa kraju, wnoszące istotny wkład dla dobra publicznego, rozwój gospodarki oraz wizerunek naszej ojczyzny.

 

 

 

Wręczono również złote odznaki zasłużonych dla województwa śląskiego, Złote i Srebrne Laury Umiejętności Kompetencji, dyplomy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – Delegatury w Bytomiu oraz medale okolicznościowe z okazji jubileuszu 30-lecia Izby.

 

Nie zabrakło także części artystycznej, którą uświetnił występ artystów Opery Śląskiej w Bytomiu w programie „Viva Opera”.

 

 


Partnerem wydarzenia był PKO Bank Polski.

 

 

 

 

 

 

Źrodło:

www.bytom.pl

 

 

Najnowsze