17 października 2020 r. w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice zakończyła się uroczysta Gala XI edycji Konkursu „Marka-Śląskie”.

 

Galę oficjalnie rozpoczęli: Adam Neumann – Prezydent Miasta Gliwice oraz Wiktor Pawlik – Prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. Kapituła konkursu pod przewodnictwem Marszałka Województwa Śląskiego w aż 14-stu kategoriach przyznała wyróżnienia dla firm mających znaczący wkład w rozwój naszego regionu.

Główną nagrodę w kategorii USŁUGA otrzymał największy ośrodek szkoleń technicznych w Polsce – EMT-Systems Sp. z o.o. z Gliwic.

 

 

Dlaczego doceniono firmę szkoleniową?

 

EMT-Systems od kilkunastu lat specjalizuje się w organizacji praktycznych kursów dla branż przemysłowych. Firma rozwija kluczowe kompetencje techniczne pracowników większości polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Pomaga m.in. firmom z branży automotive w pełnej automatyzacji procesu produkcyjnego z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć rynkowych związanych z automatyką i robotyką przemysłową.

 

W zeszłym roku w EMT-Systems przeszkoliło się ponad 9000 osób – operatorzy, programiści i konstruktorzy, działy automatyki, techniczne oraz projektowe, branża mechaniczna i energetyczna. Odpowiedzią na pytanie o tak wysoką frekwencję jest bogaty asortyment tematyczny kursów – od CNC, przez hydraulikę siłową, pneumatykę przemysłową, tworzywa sztuczne, roboty przemysłowe, aż po systemy sterowania i wizualizacji czy optymalizację procesów produkcji.

 

 

 

Co wyróżnia EMT-Systems?

 

Unikalnym elementem szkoleń są ćwiczenia na rzeczywistych maszynach przemysłowych lub autorskich stanowiskach dydaktycznych, oddających rzeczywiste warunki panujące w  przemyśle. W obecnej sytuacji epidemiologicznej EMT-Systems przekształciło część swoich szkoleń stacjonarnych w kursy on-line na żywo. W siedzibie firmy w Gliwicach powstały profesjonalne studia webinarowe z kamerami transmitującymi obraz pracy maszyn i urządzeń z laboratoriów szkoleniowych, używane są symulatory i cyfrowe bliźniaki. Dzięki nowoczesnym metodom i cyfryzacji rezultaty kursu on-line są identyczne, jak w przypadku szkolenia stacjonarnego.

 

To właśnie kompleksowe podejście do organizacji szkoleń – ciągły rozwój oferty oraz nieustanne wzbogacanie bazy dydaktycznej o innowacyjne i ciekawe technologie sprawia, że EMT-Systems to laureat kilkunastu prestiżowych nagród.

 

EMT-Systems Sp. z o.o. należy do Klubu Firm Członkowskich Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

Fot. Antoni Witwicki

Najnowsze