Rzecznik MŚP, Adam Abramowicz zainicjował akcję #RatujBiznes skierowaną do mikro, małych i średnich firm, która ma na celu informowanie przedsiębiorców o przysługujących im możliwościach w zakresie zwrócenia się o pomoc, wsparcie, ulgę lub zwolnienie w sytuacji różnorakich należności publicznoprawnych. Do informacyjno-organizacyjnej pomocy dla firm przyłączyła się Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

 

Platforma ma pomóc przedsiębiorcom w uzyskaniu fachowej porady: co mogą zrobić w tych trudnych czasach, jakie i gdzie mogą złożyć wnioski o wsparcie ich biznesów. Akcja ma charakter działania Pro Publico Bono, pomoc prawna i podatkowa jest świadczona nieodpłatnie zdalnie (telefonicznie i elektronicznie) przez kancelarie prawno-podatkowe.

Wraz z całym swoim zespołem prawników do akcji włączyła się Mecenas Izabella Żyglicka – wspólnik i założyciel Kancelarii Żyglicka i Wspólnicy oraz Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – największej izby multibranżowej. Izabella Żyglicka sprawuje również funkcję Rzecznika Praw Przedsiębiorców  przy RIG w Katowicach w kadencji 2018-2023.

 

– Zapraszam do kontaktu. Pomoc można także uzyskać na infolinii RIG (tel. 324 324 224), która została uruchomiona wraz z Urzędem Miasta Katowice, gdzie można uzyskać kompleksową informację na temat najlepszych rozwiązań dla biznesu w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię COVID-19. Również w przypadku problemów prawnych przedsiębiorcy są kierowani bezpośrednio do ekspertów – wyjaśnia Mecenas Izabella Żyglicka.

 

Kontakt do Kancelarii Żyglicka i Wspólnicy:

e-mail:  biuro@kpr.pl
tel. 32 603 04 30, 32 603 04 40

 

Lista instrumentów prawnych (wniosków) w zakresie wsparcia przedsiębiorców, a także spis wszystkich kancelarii prawnych i podatkowych z całego kraju, biorących udział w akcji  #RatujBiznes:

SZCZEGÓŁY TUTAJ.

 

#RatujBiznes #WspieramyPrzedsiebiorcow #RIGdlaBiznesu

#SolidarnizBiznesem #RIGKatowice #30latRIG

Najnowsze