W pierwszym kwartale 2024 roku do Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach dołączyły 52 nowe Firmy Członkowskie. To reprezentanci wielu branż i sektorów gospodarki – np. technologicznego czy przemysłowego.

 

Wzrost liczby członków RIG to nie tylko wskaźnik ilościowy, ale przede wszystkim jakościowy. Każdy z przedsiębiorców dołączających do Izby to bagaż doświadczeń i wiedzy. Ponadto też, stanowi on integralną część biznesowego ekosystemu regionu, tworząc pulę wiedzy i możliwości współpracy.

 

Rozpoczęliśmy rok gospodarczy mocnym akcentem w styczniu w sosnowieckim Egzotarium, gdzie przedsiębiorcy mieli okazję nie tylko do spotkania się w biznesowym gronie, ale również poznania i porozmawiania z nową Minister Przemysłu oraz Wojewodą Śląskim. [relacja z Gospodarczego Otwarcia Roku]

 

W lutym nowością było Zamknięte Spotkanie Firm Członkowskich. Wydarzenie skupiało się wyłącznie na networkingu, któremu towarzyszyła runda przedstawień oraz okrągłe stoły. Całość uzupełniły: emocjonujący quiz oraz integrujące zadanie Marshmallow Challenge.

 

Marcowe spotkanie Firm Członkowskich odbyło się w formule otwartej i było częścią obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wszystko za sprawą debaty “Quo vadis Katowice?”, w której wzięli udział: dr Marcin Krupa – Prezydent Katowic, Beata Drzazga – przedsiębiorczyni, prezeska firm w Polsce i za granicą oraz prof. dr hab. Sławomir Smyczek – Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

Co zyskujesz dołączając do RIG?

 

Spotkania Firm Członkowskich RIG w Katowicach nie tylko dostarczają cennych kontaktów biznesowych, ale również przynoszą wiele pozytywnych emocji i inspiracji do dalszego rozwoju przedsiębiorstw. To jednak nie jedyne korzyści płynące z członkostwa w RIG, bowiem Izba oferuje też wsparcie reklamowo-promocyjne realizując m.in.: kampanie mailingowe, reklamy i artykuły w kwartalniku “Business HUB”, publikacje na stronach internetowych oraz w kanałach social mediowych, a także współorganizuje seminaria, spotkania, szkolenia i konferencje. W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach przedsiębiorcy mogą również skorzystać z doradztwa finansowego, projektów unijnych, porad prawnych i Sądu Arbitrażowego.

 

Dziękujemy wszystkim nowym firmom za dołączenie do naszej wspólnoty! Razem, tworzymy dynamiczne środowisko biznesowe, gotowe na wyzwania i pełne możliwości rozwoju. Jesteśmy przekonani, że nasza wspólna praca przyniesie wiele korzyści i sukcesów w nadchodzących miesiącach.

 

 

Firmy, które dołączyły do Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach:

 

 

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

 

Najnowsze