W wydaniu można znaleźć podsumowanie najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach, które odbyły się od początku roku do połowy marca 2020 roku. W kwartalniku społeczno-gospodarczym dla biznesu znajdują się także merytoryczne artykuły eksperckie, zajmujące wywiady, a także ważne informacje na temat dofinasowań oraz szkoleń dla przedsiębiorców.

W numerze:

#PODSUMOWANIE

XXXVIII Gala Laurów Umiejętności Kompetencji w Zabrzu

Regionalne Gospodarcze Otwarcie Roku

Sukces spotkania z izraelskim biznesem

Pierwiastek K! Spotkanie wyjątkowych kobiet

#WYWIAD

Janusz Steinhoff – 3 dekady aktywności na rzecz Śląska i całego regionu

Adam Małysz – Przejście ze sportu do świata biznesu nie jest łatwe

Joanna Jabłczyńska – Rozwój pozwala na poczucie satysfakcji z życia

Adam Abramowicz – Pełnię służbę na rzecz przedsiębiorców

#ARTYKUŁ EKSPERCKI

Kreowanie produktu, czyli słów kilka o prawie designu i mody/ Marlena Jankowska-Augustyn

Nowe Prawo zamówień publicznych od 1 stycznia 2021/ Andersen Tax & Legal

Dlaczego tak wielu przedsiębiorców zostaje niewolnikami/ Piotr Śliwiński

Jak budować wizerunek dobrego pracodawcy/ Iwona Kubicz

#MATERIAŁ PARTNERSKI

Pożyczki i dotacje na ochronę atmosfery ze środków WFOŚIGW w Katowicach

RAWA.INK Miejski Inkubator Przedsiębiorczości

#PATRONAT RIG

Akcja #KarnyKopciuch – Potrzebujemy radykalnych rozwiązań

Kongres Profesjonalistów PR w Rzeszowie – Trzeba być przygotowanym na nowe formy kryzysów wizerunkowych

#PROJEKT RIG

Śląskie Stawia na Zawodowców

W „Wolnym Rynku” poczesne miejsce zajmuje podsumowanie XXVIII edycji Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji. W imprezie, która odbyła się 22 lutego w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu nagrodzono 25 osób i instytucji. Kolejny raz uhonorowano wybitnych przedstawicieli samorządów terytorialnego i gospodarczego, przedsiębiorców, reprezentantów świata nauki, kultury i medycyny.

To wydanie ma też dodatkowy wymiar, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach powstała w 1990 roku, czyli w 2020 roku Izba świętuje 30-lecia istnienia. Wraz z pierwszym w tym roku „Wolnym Rynkiem” rozpoczyna się cykl wspomnień trzech dekad istnienia śląskiej instytucji samorządu gospodarczego. W tym wydawnictwie przypominamy najważniejsze, kluczowe momenty z historii RIG, o których pisze założyciel i mentor Izby, Tadeusz Donocik. Początki współpracy z RIG w Katowicach i trudny czas transformacji gospodarczo-społecznej wspomina także Przewodniczący Rady RIG, Janusz Steinhoff.

Zachęcamy do przeczytania m.in. wywiadu z Adamem Małyszem, laureatem Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji w kategorii: Menadżer, Lider Społeczno-Gospodarczy, przyznanego przez Opolską Izbę Gospodarczą. Słynny sportowiec mówi m.in. o zaletach spersonalizowanych butów dla skoczków narciarskich. Zapraszamy również do zapoznania się z rozmową z Joanną Jabłczyńską – znaną aktorką oraz prawniczką, właścicielką kancelarii prawnej specjalizującej się w obsłudze korporacyjnej i szeroko pojętym prawie mediów.

W obecnej chwili, kiedy uwaga wszystkich skupiona jest na walce z COVID-19 i ze względu na bezpieczeństwo gości, ekspertów i uczestników wszystkich naszych wydarzeń, które jest dla Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach najważniejsze, nie publikujemy w tym wydaniu kalendarza eventów i szkoleń organizowanych przez RIG na najbliższe miesiące.

Wersja online do pobrania:  CZYTAJ TUTAJ.

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, poprzez kolportaż na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i magazyn „Wolny Rynek”.

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu gospodarczo-społecznego dla biznesu zapraszamy do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu i wywiadu promocyjnego albo reklamy modułowej w kolejnym wydaniu „Wolnego Rynku”, które ukaże się w czerwcu.

Więcej szczegółów:

wr@rig.katowice.pl

tel. 503-802-704

Red. Jaga Kolawa

Najnowsze