Jesienne wydanie magazynu poświęcone zostało aktualnym, palącym problemom dotykających przedsiębiorców. W numerze warto przeczytać relacje z wydarzeń dla MŚP, organizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i jej Partnerów, zajmujące wywiady, a także merytoryczne artykuły eksperckie. W wydaniu znajduje się też dodatek specjalny poświęcony listopadowemu Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

 

Wersja online najnowszego numeru do pobrania: CZYTAJ TUTAJ.

 

Numer kwartalnika, który pojawia się już oficjalnie pod nowym szyldem „Business HUB” generalnie obfituje w wartościowe i interesujące materiały. Na naszych łamach gości Prezydent Katowic, dr Marcin Krupa, który opowiada o wizerunku miasta wielkich wydarzeń, pomagającym w obsłudze potencjalnych inwestorów.

 

Na kolejnych stronach wydawnictwa zachęcamy do zapoznania się z informacjami o aktywnościach organizowanych albo wspieranych partnersko przez Izbę. Szczególną uwagę warto zwrócić na relację z American Day 2022. Udział w wydarzeniu wzięli, m.in. przedstawicieli Ambasady USA w Warszawie i Konsulatu USA w Krakowie.

 

W wydaniu nie brakuje oczywiście skondensowanej dawki eksperckiej wiedzy, w tak różnorodnych dziedzinach jak: raportowanie zrównoważonego rozwoju, unijnych rozwiązaniach kaucyjnego systemu zbiórki opakowań plastikowych, strategii menadżerów na kolejny kryzys w organizacjach, roli reklamy digital czy filmu w biznesie…

 

W „Business HUB” można znaleźć też także ofertę współpracy z Firmami Członkowskimi RIG w Katowicach, reprezentującymi pełny przekrój branż – od kancelarii prawnych, przemysł ciężki po przedsiębiorstwa zajmujące się edukacją, doradztwem czy fotografią.

 

Integralną część wydania stanowi dodatek specjalny poświęcony 12. Europejskiemu Kongresowi MŚP. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, jako lider w obszarze MŚP, od 2011 roku organizuje największe w tym sektorze wydarzenie. W tym roku odbędzie się w dniach 20-22 listopada w MCK w Katowicach. Już po raz dwunasty w ramach różnorodnych ścieżek tematycznych, skupionych pod hasłem „Face the Challenge”, będziemy dyskutować o najważniejszych wyzwaniach dla polskiej gospodarki i środowiska MŚP.

 

W specjalnym dodatku kongresowym można znaleźć zapowiedź tego, co czeka nas na EKMŚP. Mark Cole, dyrektor generalny Maxwell Leadership® i gość specjalny Europejskiego Kongresu MŚP opowiada o lekcji przywództwa oraz roli rozwoju osobistego pozwalającego na bycie skutecznym liderem w swojej organizacji.

Dr Janusz Michałek, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. mówi o powołaniu Polskiej Strefy Inwestycji – „game changerze” dla sektora MŚP, promocji wsparcia dla małych firm w ramach kampanii Booster MŚP i zaangażowaniu Strefy w 12. edycję EKMŚP jako Partnera Strategicznego. O potrzebie uwolnienia gospodarczej energii polskiego biznesu i  Światowym Zjeździe Rzeczników MŚP – wydarzeniu towarzyszącemu Europejskiemu Kongresowi MŚP – można przeczytać w rozmowie z Adamem Abramowiczem, Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców.

 

A to nie wszystko, co przygotowaliśmy – zachęcam do lektury!

 

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, wysyłany do wiodących instytucji samorządowych, rządowych i związanych z biznesem, a także kolportowany na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i wydawnictwo. Jest również dostępny bezpłatnie w prestiżowych lokalizacjach biznesowych w województwie śląskim i w całym kraju.

 

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu skierowanego dla biznesu, zapraszamy do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu i wywiadu albo reklamy modułowej w kolejnym wydaniu „Business HUB”, które ukaże się na początku stycznia 2023 r. Znajdzie się w nim, m.in. podsumowanie 12. edycji EKMŚP i dodatek specjalny – REKOMENDACJE EKMŚP 2022.

 

Kontakt:

Jaga Kolawa
Redaktor Naczelna
jkolawa@rig.katowice.pl

tel. 503 802 704

Najnowsze