Wiosenne wydanie magazynu – skierowanego do środowiska biznesowego – poświęcone zostało obecnej, złożonej sytuacji geopolitycznej i prognozom gospodarczym na kolejne miesiące 2022 roku. W numerze warto przeczytać relacje z wydarzeń dla MŚP, zajmujące wywiady, a także merytoryczne artykuły eksperckie na temat prawa i podatków czy projektów unijnych realizowanych przez Izbę.

 

Wersja online najnowszego numeru do pobrania: CZYTAJ TUTAJ!

 

Mijający pierwszy kwartał nowego roku do bagażu trudnych doświadczeń dla przedsiębiorców dołożył kolejne. Kryzys związany z pandemią został powiększony o problemy związane z projektem Polskiego Ładu, a dodatkowo wojną u naszych wschodnich sąsiadów, sankcjami dla Rosji i kryzysem migracyjnym – nieprzewidzianymi czynnikami wpływającymi na sytuację naszej gospodarki.

 

Regionalna Izba ­Gospodarcza w Katowicach zachęca do wzięcia udziału w zbiórce #biznesdlaukrainy. Każdy może do niej dołączyć i pomóc: www.siepomaga.pl/biznesdlaukrainy

 

Na łamach Business HUB „Wolny Rynek” bieżący stan rzecz oceniają eksperci, którzy gościli na Regionalnym Gospodarczym Otwarciu Roku i lutowym spotkaniu Firm ­Członkowskich RIG. Premier, prof. Jerzy Buzek opowiada o największych zagrożeniach, które stają przed naszym krajem i wyzwaniach dla gospodarki – transformacji energetycznej. O kryzysie jako stałym elemencie XXI wieku mówi ceniony ekonomista Marek Zuber. Adam Toborek z TDJ Equity zapowiada, że nadchodzące miesiące zapowiadają się na czas głębokich zmian, w którym przedsiębiorcy będą tworzyć nowy porządek.

 

Na okładce gości dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, która jest Firmą Członkowską RIG w Katowicach. W swoim wywiadzie opowiada o innowacyjnej platformie nauki online i bogatej ofercie studiów podyplomowych uczelni.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z działaniami Zespołu Współpracy Międzynarodowej Izby, realizującymi trzy nowe projekty unijne o transformacji cyfrowej w UE, gospodarce obiegu zamkniętego i transformacji sektora mody w stronę zrównoważonego modelu biznesowego.

 

W marcowym numerze można znaleźć też ofertę współpracy z Firmami Członkowskimi RIG w Katowicach, reprezentującymi pełny przekrój branż – od kancelarii prawnych, usługi hotelarskie po spedycję czy obsługę geodezyjną.

 

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, wysyłany do wiodących instytucji samorządowych, rządowych i związanych z biznesem, a także kolportowany na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i wydawnictwo. Jest również dostępny bezpłatnie w prestiżowych lokalizacjach biznesowych w województwie śląskim i całym kraju.

 

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu skierowanego dla biznesu zapraszamy do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu i wywiadu albo reklamy modułowej (w promocyjnej cenie!) w kolejnym wydaniu  Business HUB „Wolny Rynek”, które ukaże się na początku lipca 2022 r.

 

Kontakt:

Jaga Kolawa
Redaktor Prowadząca
jkolawa@rig.katowice.pl
tel. 503 802 704

Najnowsze