Wakacyjne wydanie magazynu poświęcone zostało aktualnym, palącym problemom przedsiębiorców. W numerze warto przeczytać relacje z wydarzeń dla MŚP, organizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i jej Partnerów, zajmujące wywiady, a także merytoryczne artykuły eksperckie na temat zmian podatkowych i prawnych, komunikacji wewnętrznej czy cyberbezpieczeństwa. W wydaniu znajduje się też dodatek specjalny – XXIX Laury Umiejętności i Kompetencji.

 

 

Wersja online najnowszego numeru do pobrania: CZYTAJ TUTAJ.

 

 

Za nami półmetek 2022 roku. Czasu, który generalnie nie był łatwy dla biznesu w Polsce. Ale, jak uważają eksperci ds. ekonomii i gospodarki, powinniśmy się przyzwyczaić do niespodziewanych, kryzysowych sytuacji. A przede wszystkim nastawić nasze firmy na nowy rytm działania – w gotowości na dostosowanie się do zmian i turbulencji, dosłownie czających się za rogiem. Żeby umieć działać w nowej rzeczywistości potrzebne są dodatkowe kompetencje w zarządzaniu czasem pracy, przywództwie, komunikacji czy marketingu.

 

O tym, jak je pozyskać można przeczytać w nowym numerze Business HUB „Wolny Rynek”, który oddajemy w Wasze ręce!

Wspólnie z Miastem Katowice zapraszamy do udziału w II edycji Katowickiej Akademii Rozwoju Przedsiębiorcy – cyklu bezpłatnych szkoleń, które potrwają od lipca do września. W czerwcu wystartowaliśmy z nowym projektem – Health Med Innovations. Pod tą nazwą kryje się cykl konferencji poświęconych wdrażaniu innowacyjnych technologii w medycynie. Kolejne spotkanie przedsiębiorców rynku zdrowia i biznesu w medycynie zostało zaplanowane na jesień również w Zabrzu – mieście, które medycyną stoi! Miasto mogące się pochwalić wieloma osiągnięciami w tej dziedzinie, z ambicjami przekształcenia się w medyczny HUB, stało się również siedzibą Komisji ds. Technologii Medycznych działającej przy Izbie. Wiele miejsca w tym wydaniu poświęcamy relacjom ze spotkań Firm Członkowskich Izby. Bardzo się cieszymy, że formuła wydarzeń stacjonarnych w siedzibach różnych przedsiębiorstw należących do RIG sprawdza się jako miejsce do inspirującego networkingu i sieciowania przedsiębiorców.

 

Wakacyjny kwartalnik obfituje w wartościowe i interesujące materiały. Wśród nich polecamy rozmowę z Pawłem Halabowskim z Kancelarii Adwokackiej Halabowski, specjalizującej się w pomocy tzw. frankowiczom, która niedawno zasiliła grono Firm Członkowskich RIG! Na kolejnych stronach czerwcowego numeru znajduje się potężna dawka eksperckiej wiedzy na różnorodne tematy – od start-upów przez współpracę międzynarodową po komunikację wewnętrzną w firmie. Nie zabrakło oczywiście prezentacji szerokiego spektrum nowych Firm Członkowskich, które niedawno dołączyły do naszej społeczności.

 

Integralną część wydania stanowi dodatek specjalny poświęcony XXIX Laurom Umiejętności i Kompetencji. Uroczysta gala i przyznanie nagród Kapituły miały odbyły się 2 kwietnia w Czechowicach-Dziedzicach.

 

A to tylko część propozycji przygotowanych przez Redakcję magazynu – zapraszamy do lektury!

 

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, wysyłany do wiodących instytucji samorządowych, rządowych i związanych z biznesem, a także kolportowany na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i wydawnictwo. Jest również dostępny bezpłatnie w prestiżowych lokalizacjach biznesowych w województwie śląskim i całym kraju.

 

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu skierowanego dla biznesu zapraszamy do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu i wywiadu albo reklamy modułowej (w promocyjnej cenie!) w kolejnym wydaniu  Business HUB „Wolny Rynek”, które ukaże się na początku października 2022 r.

 

Kontakt:

Jaga Kolawa
Redaktor Prowadząca
jkolawa@rig.katowice.pl
tel. 503 802 704

 

Najnowsze