15 lutego br. odszedł Janusz Pilszak, redaktor, dziennikarz, wydawca i fotograf. Przyjaciel Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, którą wspierał od samego początku istnienia naszej instytucji.

 

 

 

 

Janusz Pilszak był Założycielem i Redaktorem Naczelnym Magazynu „EUROPERSPEKTYWY”, wydawanego od 2006 roku, doskonałym dziennikarzem od wielu lat związanym ze środowiskiem gospodarczym. Niezmiennie współpracował z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, której towarzyszył w kluczowych wydarzeniach i inicjatywach, rozpowszechniając je wśród przedsiębiorców.

Jako właściciel firmy Pil-Fot Janusz Pilszak należał do Klubu Firm Członkowskich RIG w Katowicach. W 2010 roku otrzymał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii “Osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm”.

 

 

 

 

– Z głębokim smutkiem i żalem, jako społeczność Izby, przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janusza Pilszaka. Olbrzymi wkład Zmarłego w budowanie rzetelnego, medialnego przekazu, pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci, zachowując się również  w wielu publikacjach i na licznych fotografiach. Najbliższym składamy wyrazy ogromnego żalu i współczucia – podkreśla Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 lutego 2022 r. (sobota) o godz. 10.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (Mariacki), po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz przy ul. Francuskiej.

 

Fot. FB/Europerspektywy

 

Najnowsze