Zachęcamy do sięgnięcia po wakacyjny numer kwartalnika wydawanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. W wydaniu – skierowanym do środowiska biznesowego – można znaleźć podsumowanie pierwszego wydarzenia organizowanego w ramach specjalnej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Back to Business. Tradycyjnie warto przeczytać także zajmujące wywiady, merytoryczne artykuły eksperckie o działaniach w sytuacji kryzysowej, cyfryzacji i inteligentnych technologiach oraz ważne informacje na temat dofinansowań oraz projektów szkoleniowo-stażowych dla sektora MŚP.

 

Wersja online najnowszego numeru do pobrania: CZYTAJ TUTAJ.

 

 

„AI – wykorzystanie sztucznej inteligencji źródłem przewag konkurencyjnych w biznesie” – było tematem pierwszej konferencji w ramach Europejskiego Kongresu MŚP, organizowanego od 10 lat przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Z obszerną relacją z wydarzenia, które odbyło się w czerwcu br. można zapoznać się w magazynie.

 

W tym numerze polecamy także rozmowę z Prezes Zarządu BetaMed S.A., Beatą Drzazgą o skali funkcjonowania firmy, połączeniu pasji i empatii jako motywacji do działania, a także recepcie na sukces w prowadzeniu biznesu.

 

Obowiązkowo należy sięgnąć po wywiad z naszym nowym „narybkiem” – Wojciech Tyziniec, Technology and Innovation Director Silesia Business HUB przekonuje, że AI to nie czarna magia! Z kolei, za intrygującym tytułem „O dwóch takich, co mieszali w garnku” kryje się pomysł na start-up oparty o sprawdzone rzemieślnicze tradycje.

 

Na kolejnych stronach magazynu zachęcamy do udziału w nowej akcji #BiznesDlaKlimatu – zielonej kampanii CSR organizowanej przez Izbę i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach, a nasi eksperci podpowiadają – czy są i gdzie szukać środków finansowych na biznes.

 

Regionalna Izba Gospodarcza wznowiła w 2021 roku cykl spotkań biznesowych Klubu Członków RIG. O finansowaniu biznesu i działaniach sektora MŚP na rynkach międzynarodowych dyskutowali eksperci zaproszeni przez Izbę, warto zagłębić się w ich prognozy makro-ekonomiczne i gospodarcze.

 

W Business HUB „Wolny Rynek” można znaleźć też ofertę współpracy z Firmami Członkowskimi RIG w Katowicach, reprezentującymi pełny przekrój branż – od kancelarii prawnych po przedsiębiorstwa zajmujące się specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym.

 

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, wysyłany do wiodących instytucji samorządowych, rządowych i związanych z biznesem, a także kolportowany na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i wydawnictwo.

 

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu skierowanego dla biznesu zapraszamy do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu i wywiadu albo reklamy modułowej w promocyjnej cenie w kolejnym wydaniu  Business HUB „Wolny Rynek”, które ukaże się na początku października 2021 r.

 


Więcej szczegółów:

Jaga Kolawa
Redaktor Prowadząca
wr@rig.katowice.pl
tel. 503 802 704

 

Najnowsze