Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Śląska Organizacja Szkoleniowa zapraszają przedsiębiorców z regionu do udziału w pilotażowym projekcie. To wyjątkowa propozycja szkoleń i wsparcia dla firm, które chcą poszerzyć ofertę swoich usług o sprzedaż i promocję w Internecie.

 

Celem projektu jest wzrost konkurencyjności mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm, poprzez wsparcie przedsiębiorców w zakresie przejścia z tradycyjnego handlu do sprzedaży i promocji online. To szczególnie istotne w kontekście epidemii koronawirusa, które wymusiła przyśpieszoną cyfryzację i związane z tym zmiany w gospodarce.

 

To trudny czas dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oprócz wsparcia finansowego w ramach „Śląskiego Pakietu dla Gospodarki” o łącznej wartości 1,4 mld zł, które trafiło do firm najbardziej dotkniętych skutkami pandemii, chcemy wesprzeć firmy merytorycznie, pozwolić im rozwijać się i otwierać nowe możliwości dla prowadzenia działalności gospodarczej, także w Internecie – tłumaczy ideę projektu, marszałek Jakub Chełstowski.

 

Projekt ma też na celu przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia w województwie śląskim, utrzymanie miejsc pracy oraz aktywną pomoc samorządu i lokalnych organizacji w przekwalifikowaniu pracowników i zmianie profilu firm, z uwzględnieniem narzędzi handlu i marketingu internetowego. To także budowanie pozytywnego wizerunku regionu i samorządu, wspierającego rozwój e-handlu i nowoczesnych technologii.

 

Województwo śląskie się zmienia. Przemysł jest wciąż istotną gałęzią gospodarki, jednak to sektor małych i średnich przedsiębiorstw stanowi dziś o sile regionu. Stawiamy na innowacje i nowe technologie, a Internet jest dzisiaj naturalnym środowiskiem dla prowadzenia działalności gospodarczej i daje coraz lepsze możliwości dotarcia do klientów – wyjaśnia wicemarszałek Wojciech Kałuża.

 

W grupie docelowej projektu znajdują się przedsiębiorstwa z województwa śląskiego zainteresowane zmianą profilu działalności w kierunku e-handlu lub poszerzeniem kanałów sprzedaży, dystrybucji i promocji o działania online.

 

W pilotażowym projekcie weźmie udział grupa przedstawicieli z 20-25 śląskich firm. Projekt zostanie zrealizowany w całości w trybie online. Zakończenie pilotażu projektu odbędzie się na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021 z udziałem przedstawicieli Zarządu Województwa oraz innych podmiotów biorących udział w projekcie. Podczas spotkania uczestnicy, którzy zdobędą najwyższą ilość punktów w teście końcowym, otrzymają wartościowe nagrody.

 

Wielu przedsiębiorców staje dziś przed koniecznością szybkiego zdobycia wiedzy i umiejętności na temat skutecznego pozyskiwania klientów oraz sprzedaży przez Internet. Potrzebna jest praktyczna wiedza na temat całego procesu od uruchomienia sklepu internetowego poprzez narzędzia do promocji w wyszukiwarce Google, mediach społecznościowych, email marketingu, a także istotne elementy prawa e-commerce oraz Google Analytics i automatyzacji w e-handlu. To wszystko uczestnicy znajdą na zajęciach warsztatowych, które poprowadzą doświadczeni eksperci z branży – dodaje Robert Duda, Dyrektor Śląskiej Akademii Handlu Internetowego, Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

 

 

 

Zajęcia w ramach pierwszej edycji odbędą się w terminie od 30 listopada do 21 grudnia 2020 roku w formie 8 sesji warsztatowych online.

 

 

Wśród zagadnień będących przedmiotem nauczania znajdą się m.in.:

 

  • kwestie związane z podstawami e-biznesu, podstawami prawa w e-handlu,
  • optymalizacja i pozycjonowanie stron,
  • reklamy w Google Ads i YouTube,
  • kampanie remarketingowe,
  • profile firmowe w mediach społecznościowych
  • inne zagadnienia związane z marketingiem internetowym.

 

Szkolenia prowadzić będą wykładowcy ze Śląskiej Organizacji Szkoleniowej, praktycy z kilkunastoletnim stażem, doświadczeni trenerzy i wykładowcy na licznych konferencjach branżowych, kursach, szkoleniach i studiach magisterskich oraz podyplomowych.

 

Cieszę się, że jako instytucja samorządu gospodarczego, która od 1990 roku realizuje misję wspierania podmiotów gospodarczych, wpisujemy się w działania aktywnie wzmacniające śląski biznes. Z całą pewnością stan epidemii COVID-19 stał się olbrzymim wyzwaniem dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pandemia zmieniła kierunek funkcjonowania wielu firm. Jedne walczyły o przetrwanie, inne myślały o przebranżowieniu, a jeszcze inne rozwinęły skrzydła i znalazły przestrzeń do poszerzania rynków. W obliczu niespotykanego egzaminu i kryzysowej sytuacji warto postawić na nowoczesne e-technologie – podsumowuje Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

 

Kalendarz Śląskiej Akademii Handlu Internetowego

 

Moduł 1.

Rozpoczęcie. Wstęp do handlu internetowego.

Poniedziałek, 30.11.2020r

10.00 – 15.30

 

 

Moduł 2.

Rozwiązania wspierające: Email Marketing i Marketing Automation.

Czwartek, 3.12.2020r.

9.00 – 15.30

 

 

Moduł 3.

Promocja i komunikacja przez Google Ads.

Piątek, 4.12.2020r.

9.00 – 15.30

 

Moduł 4.

Profesjonalny Facebook dla firm.

Poniedziałek, 7.12.2020r.

9.00 – 15.30

 

Moduł 5. Prawo w e-handlu

Piątek, 11.12.2020r.

9.00 – 15.30

 

 

Moduł 6. LinkedIn dla firm i w Personal Brandingu.

Poniedziałek, 14.12.2020r.

9.00 – 15.30

 

Moduł 7. Podstawy SEO oraz Analiza i strategia komunikacji marki.

Czwartek, 17.12.2020r.

9.00 – 15.30

 

Moduł 8. Google Analytics i Google Data Studio + Warsztat jak skutecznie dzielić się wiedzą o eMarketingu w Twoim zespole. Test końcowy dla uczestników i zakończenie Akademii

Piątek, 18.12.2020r.

9.00 – 15.30

 

Program Śląskiej Akademii Handlu Internetowego

 

KOSZT UDZIAŁU:

 

Aktualna cena promocyjna – 1000 zł netto/ osoba
Cena dla członków RIG w Katowicach – 500 zł netto/ osoba
Cena regularna (poza promocją) – 4500 zł netto/ osoba

 

Rekrutacja do projektu zakończona. Wszystkie dostępne miejsca są już zajęte. Kolejna edycja planowana jest na styczeń/luty 2021. Zapraszamy!

 

Kontakt w sprawie projektu:

Robert Duda, Wiceprezes RIG w Katowicach

tel. 660 910 950

e-mail: rduda@rig.katowice.pl

 

 

Podmioty realizujące projekt: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Śląska Organizacja Szkoleniowa.

 

Partnerzy: Fundusz Górnośląski S.A., Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., Ekoenergia Silesia S.A, GTL S.A., K.S.S.E. S.A. oraz Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o.

 

Patronat medialny: Slaskibiznes.pl oraz Rybnik.com.pl

 

 

 

 

Najnowsze