Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach kontynuuje tradycję organizowania Koncertów Papieskich. 21 maja br. już po raz siedemnasty – w przepięknej scenerii Sali Lustrzanej w Muzeum Zamkowym w Pszczynie – odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które uświetnił recital chóru Sound’n’Grace.

 

2 kwietnia 2005 roku odszedł Jan Paweł II. Jego śmierć była szczególnym momentem w najnowszej historii Polski, czasem, który zjednoczył i dostarczył wielu wzruszeń i przemyśleń. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, chcąc uczcić pamięć Karola Wojtyły, w tym przypomnieć Jego słowa i myśli, od osiemnastu lat organizuje Koncerty Papieskie.

 

 

To niezwykłe wydarzenie spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem oraz wielkim zainteresowaniem ze strony przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, eurodeputowanych, parlamentarzystów, władz województwa śląskiego, duchowieństwa, reprezentantów władz samorządowych, instytucji regionalnych, a także przedsiębiorców, w tym grona Firm Członkowskich RIG.

 

 

Tak było tym razem. Sala Lustrzana Muzeum Zamkowego w Pszczynie zapełniła się niemal do ostatniego miejsca. Wśród gości znaleźli się m.in.: Minister Aktywów Państwowych Marek Wesoły, Wicemarszałek Województwa Śląskiego  Łukasz Czopik, Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Burmistrz Gminy Strumień Anna Grygierek, Prorektor AWSB prof. Marcin Lis, Honorowy Prezes RIG Tadeusz Donocik, jak również kilkunastoosobowa delegacja Izby Gospodarczej z egzotycznej Nigerii.

 

 

 

 

Swoją obecnością koncert zaszczyciła ponownie wyjątkowa para honorowych gości – prawnuk księżnej Daisy Hochberg von Pless, Hrabia Clemens Schenk von Stauffenberg i jego małżonka Hrabina Iris.

 

 

Zgromadzonych powitali Dyrektor Muzeum Maciej Kluss i Prezes RIG w Katowicach Tomasz Zjawiony.

 

– Żyjemy w momencie, kiedy niszczone są autorytety. Mam nadzieję, że te chwile spędzone w Pszczynie pozwolą na głęboką refleksję, na zapomnienie o problemach, które nas otaczają i spojrzenie na to, co nas cieszy i sprawia radość na co dzień. To czas na zatrzymanie się i wycieszenie – mówił Prezes Tomasz Zjawiony.

 

 

 

Część artystyczną wydarzenia uatrakcyjnił koncert Sound’n’Grace, chóru wykonującego muzykę gospel, soul  i funky. Swoimi interpretacjami światowych przebojów i własnych utworów wokaliści podbili serca publiczności.

 

 

Dziękujemy Uczestnikom i Partnerom wydarzenia!

 

 

Najnowsze