W numerze warto przeczytać relacje z wydarzeń dla MŚP, organizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i jej Partnerów, zajmujące wywiady, a także merytoryczne artykuły eksperckie. W wydaniu znajduje się też dodatek specjalny poświęcony wrześniowemu Europejskiemu Kongresowi Stalowemu STEEL 2023.

 

Wersja online najnowszego numeru do pobrania: CZYTAJ TUTAJ.

 

Jesienny numer naszego wydawnictwa ma dla nas zawsze wyjątkowy wymiar i znaczenie. W tym roku nawet podwójne!

 

Za nami pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Stalowego STEEL 2023. Spotkanie liderów nowoczesnych rozwiązań rynku stalowego okazało się wielkim sukcesem. 18 i 19 września br. Katowice stały się prawdziwą stolicą przemysłu stalowego. W ponad 20 panelach dyskusyjnych, wypowiedzieli się najwybitniejsi eksperci z branży, omówiono najważniejsze problemy i wyzwania, jakie stają przed nowoczesnych hutnictwem, wypracowano osiem rekomendacji, które mają na celu uwzględnienie znaczenia stali i przemysłu stalowego w rozwoju bezpieczeństwa polskiej i europejskiej gospodarki. Nowemu wydarzeniu, w portfolio Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, poświęcamy specjalny dodatek!

 

25-27 października zapraszamy na 13. edycję Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, jako lider w obszarze MŚP, od 2011 roku organizuje największe w tym sektorze wydarzenie. Gościem Specjalnym wydarzenia będzie Rafał Sonik. Wywiad z niezwykłym przedsiębiorcą, sportowcem i filantropem (jak sam o sobie mówi) można przeczytać na łamach „Business HUB”.

 

Tegoroczne kongresowe hasło: READY FOR CHANGE? – KAŻDA ZMIANA JEST SZANSĄ, wpisuje się w nowy projekt Woman Business HUB, działającego od 2 lat przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Change Your World – obietnica głębokich przemian w społeczności lokalnej – rozpoczyna swoją misję w województwie śląskim. Na inaugurację projektu zapraszamy w trakcie EKMŚP, a z misją projektu można zapoznać się w tym wydaniu kwartalnika.

 

Poza tym, zaplanowaliśmy w ramach ośmiu ścieżek tematycznych kilkadziesiąt paneli, wystąpień i warsztatów, międzynarodowe spotkania B2B, Targi Biznes Expo oraz targi pracy Work for All, na których będzie można znaleźć pracownika, jak i pracodawcę. Będzie się działo!

 

A najpierw, zachęcamy do zapoznania się na kolejnych stronach wydawnictwa z informacjami o ostatnich aktywnościach organizowanych przez Izbę. Szczególną uwagę pragnę zwrócić na relację z American Day 2023 – THINK BIG!

 

W numerze nie brakuje oczywiście skondensowanej dawki eksperckiej wiedzy i oferty współpracy z Firmami Członkowskim RIG, reprezentującymi pełny przekrój branż.

 

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, wysyłany do wiodących instytucji samorządowych, rządowych i związanych z biznesem, a także kolportowany na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i wydawnictwo. Jest również dostępny bezpłatnie w prestiżowych lokalizacjach biznesowych w województwie śląskim i w całym kraju.

 

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu, skierowanego dla biznesu, zapraszamy do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu i wywiadu albo reklamy modułowej w kolejnym wydaniu „Business HUB”, które ukaże się na przełomie grudnia i stycznia. Znajdzie się w nim, m.in. dodatek specjalny – podsumowanie 13. edycji EKMŚP.

 

Kontakt:

Jaga Kolawa
Redaktor Naczelna
jkolawa@rig.katowice.pl

tel. 503 802 704

 

 

 

 

 

Najnowsze