7 maja zmarł wieloletni prezes zarządu Opolskiej Izby Gospodarczej, Izby Partnerskiej RIG w Katowicach. Ceniony przedsiębiorca i społecznik znacząco przyczyniał się do rozwoju biznesu w regionie.

 

 

Dzięki zaangażowaniu Prezesa Galwasa w Opolu przez 22 lata przyznawano Laury Umiejętności i Kompetencji, które otrzymywali nieprzeciętni menadżerowie, firmy i instytucje, autorytety moralne, a także reprezentanci nauki, kultury oraz sztuki z Opolszczyzny.

 

W trakcie ostatniej, tegorocznej gali Laurów Umiejętności i Kompetencji Henryk Galwas otrzymał prestiżową nagrodę Opolskiego Orła Księcia Jana Dobrego. W ciągu swojego długiego i owocnego życia został uhonorowany wieloma odznaczeniami, m.in. medalem „Za Zasługi Dla Województwa Opolskiego”.

 

W 2014 roku otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Samorząd Terytorialny, Zawodowy i Gospodarczy” przyznawany przez Kapitułę powołaną przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

 

W imieniu całej społeczności Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach składamy najbliższym Zmarłego wyrazy ogromnego żalu i współczucia.

 

Pogrzeb odbędzie się 13 maja, w piątek o godz. 10.00. Mszę świętą w Opolskiej Katedrze będzie celebrował ks. biskup Andrzej Czaja. Przed mszą, o godz. 9.00 zostanie odprawiony różaniec.

Henryk Galwas zostanie złożony do grobu na cmentarzu Opole-Półwieś w Alei Zasłużonych.

Najnowsze