Już 2 kwietnia poznamy Laureatów prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Tym razem uroczysta Gala odbędzie się w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie mieści się jedna z delegatur Izby.

 

  • Tegoroczna Gala Laurów odbędzie się 2 kwietnia w Czechowicach-Dziedzicach.
  • Oprócz Laurów, podczas gali zostaną wręczone „Super firmy” i „Czechosławy 2020”.
  • Ta wyjątkowa nagroda jest wręczana od ponad 29 lat.

 

Od 1992 roku RIG w Katowicach pielęgnuje tradycję doceniania i przekazywania podziękowań wybitnym osobowościom świata nauki, biznesu, kultury i polityki za ich wyjątkową publiczną działalność. Laury Umiejętności i Kompetencji, stanowiące symboliczną formę uznania ich zasług, są wręczane podczas uroczystej Gali.

 

Wyróżnienia są przyznawane każdego roku przez Kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele władz rządowych i samorządowych województwa śląskiego i opolskiego, przedstawiciele izb gospodarczych, mediów oraz laureaci minionych edycji.

 

Wśród dotychczasowych Laureatów znalazło się wiele osobistości, m.in. św. Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki, Jan Nowak Jeziorański, Władysław Bartoszewski, Zbigniew Religa, Andrzej Wajda, Vaclav Havel, Krystyna Bochenek, Jose Mauel Barosso, Krzysztof Penderecki, Marian Zembala, Hanna Suchocka i wielu, wielu innych.

 

Kontynuujemy szczytną tradycję nagrody, wyrosłej na regionalnych korzeniach, po to, by zyskać wymiar ogólnopolski i europejski. W ciągu trzech dekad wyróżniliśmy wiele wybitnych osób i instytucji. Ta skala pokazuje, że nie brakuje postaci niezwykłych, które są kreatorami przemian nie tylko w naszym kraju – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizator wydarzenia.

 

Laury Umiejętności i Kompetencji są drugim, najistotniejszym wydarzeniem – organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach – obok Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie w listopadzie 2022 roku się po raz dziesiąty. Te dwie imprezy łączy wspólne hasło „Nauka – biznes – samorząd. RAZEM DLA GOSPODARKI”. Idea scalania różnych środowisk we wspólnym poszukiwaniu inspiracji, a także wartości, którymi powinniśmy kierować zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym przyświeca XXIX Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji.

 

Celem Laurów jest zwrócenie uwagi na autorytety, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. To również próba przypomnienia o uniwersalnych wartościach, poprzez osoby, w których działaniach można je odnaleźć – podkreśla Tadeusz Donocik, Przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji.

 

W tym roku najważniejsza nagroda – Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji – będzie wręczona wybitnemu działaczowi społecznemu i twórcy nowoczesnych rozwiązań funkcjonowania górnictwa węglowego w Polsce. Nagroda zostanie przyznana za całokształt osiągnięć i zaangażowanie w sprawy gospodarcze regionu i całego kraju.

 

O tym, kto jeszcze dołączy do panteonu postaci, których praca i postawa życiowa zaowocowały wielkimi dokonaniami, nie tylko w skali regionu i Polski, ale i też całego świata – będzie można się przekonać w sobotę, 2 kwietnia o godzinie 17.00 w Dworku EUREKA w Czechowicach-Dziedzicach.

 

Gala będzie miała dodatkowy wymiar, zostanie połączona z wręczeniem wyróżnień przyznawanych przez środowisko przedsiębiorców i Burmistrza Czechowic-Dziedzic: „Super firma” i „Czechosław 2020”.

 

Część artystyczną wydarzenia uświetni występ Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia wraz z gośćmi z Ukrainy.

Najnowsze