Chcemy poznać EkoWybory Polaków i ogłosić je w czasie trwania IV Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2023. Przyjdź do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego 20-21 kwietnia i zagłosuj na TOGETAIR.

 

 

Fundacja Czyste Powietrze zaprasza na debaty i okrągłe stoły wszystkich ponad podziałami, zarówno EkoEntuzjastów, jak i EkoSceptyków. Za darmo na żywo i online.

TOGETAIR to przestrzeń publicznej debaty na temat polskiej i europejskiej polityki klimatycznej

TOGETAIR to platforma formułowania najważniejszych trendów, kierunków i rekomendacji rozwoju ekologicznego

TOGETAIR to strefa, w której spotykają się  przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, politycy, ludzie biznesu, instytucje naukowe, organizacje pozarządowe, media.

 

ZAPOWIEDŹ TOGETAIR 2023 – DOŁĄCZ DO NAS 20-21 KWIETNIA W BUW WARSZAWA – YouTube

 

Transformacja energetyczna i droga do neutralności klimatycznej to jedne z największych współczesnych wyzwań stojących przed społeczeństwami europejskimi.

Tematy związane z energetyką są ważne nie tylko dla decydentów, ale także dla wszystkich Polaków, którzy płacą rachunki za energię. Szczyt klimatyczny TOGETAIR stał się platformą porozumienia, wymiany idei i współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięcia neutralności klimatycznej oraz wspierania ambitnych, racjonalnych ekonomicznie celów polskiej polityki klimatycznej.

 

Stało się tak dlatego, że za priorytet uznaliśmy wypracowanie rozwiązań, które pogodzą troskę o środowisko z rozwojem gospodarczym w sposób racjonalny i zrównoważony, uwzględniający zarówno rosnące wymagania unijnej polityki klimatycznej, jak i nasze lokalne uwarunkowania. Uważamy, że dialog i współpraca są dziś tym fundamentem, na którym mamy szansę zbudować przyjazną dla mieszkańców i przedsiębiorców zieloną Polskę – mówi Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz pomysłodawczyni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR

 

 

Zeszłoroczny szczyt poświęcony był wypracowaniu nowych wytycznych do dalszego rozwoju transformacji energetycznej w świetle dramatycznej agresji Rosji na Ukrainę i jej skutków geopolitycznych. Natychmiastowej rekonfiguracji wymagał cały plan dojścia Europy do neutralności klimatycznej oparty w dużej części na wykorzystywaniu surowców sprowadzanych z Rosji.  Konieczność wypracowania nowych rozwiązań stała się najpilniejszą sprawą w dążeniu do niezależność energetycznej Polski i Europy w perspektywie wyzwań polityki klimatycznej.

 

W 2023 roku TOGETAIR ma ambicję zostać istotnym elementem dialogu społecznego w perspektywie całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej. Zielona transformacja już stała się siłą napędową gospodarki dążącej do zeroemisyjności na całym świecie.  Warto więc zastanowić się w jaki sposób racjonalna polityka klimatyczna prowadzona wspólnie z różnymi partnerami w naszym regionie Europy pozwoli spełnić coraz wyższe oczekiwania inwestorów i konsumentów, a jednocześnie zachować produktywność, efektywnie zarządzać zasobami i wprowadzać potrzebne innowacje.

 

 

W tym roku każdy dzień Szczytu otworzy panel z udziałem przedstawicieli międzynarodowych instytucji. Chcemy, aby wspólny punkt widzenia przedstawicieli z naszego regionu i krajów Trójmorza na najważniejsze kwestie związane z transformacją energetyczną został wypracowany właśnie na naszym wydarzeniu. Dzięki temu nasz region będzie miał większe możliwości wpływania na to co się dzieje w tematach związanych z szeroko pojętą ekologią w instytucjach Unii Europejskiej – podsumowuje Artur Beck, organizator Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, Prezes Fundacji Pozytywnych Idei.

 

 

Chcemy Poznać Twoje EkoWybory!

Czy jesteś ekoentuzjastą? Czy ekosceptykiem?

A może interesują Cię koszty i ekologiczne oszczędności?

             

 

 

Na TOGETAIR 2023 nie padną puste EkoObietnice bez pokrycia, bo przyszłość następnego pokolenia Polaków zasługuje na więcej.

 

W czasie TOGETAIR 2023 odbędzie się ponad 30 debat m.in. na temat:

 • Smog kontratakuje. Zdrowie publiczne Polaków
 • Motoryzacja neutralna klimatycznie?
 • Jak droga będzie energia?  Jak szybko nauczymy się ją oszczędzać?
 • Taksonomia, ESG i realizacja celów zrównoważonego rozwoju.
 • EcoRing -najtańsze czy najlepsze źródło energii i ciepła?
 • Jak wysoką cenę zapłacimy za śmieci?
 • Dekarbonizacja łańcuchów dostaw i logistyka ostatniej mili
 • Odpowiedzialna produkcja i konsumpcja produktów spożywczych.
 • Biznes w harmonii z naturą  – wiarygodność i strategia marki

 

AGENDA WYDARZENIA TUTAJ.

 

 

TOGETAIR 2023 został objęty Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Parlamentu Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej, a także kilku ministerstw, w tym oczywiście Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Podczas wydarzenia wystąpi Kadri Simson, Europejski Komisarz ds. Energii.

 

Organizatorzy TOGETAIR 2023 zaprosili do udziału w IV edycji szczytu:

 • reprezentacje administracji rządowej krajów Trójmorza, w skład których wchodzą: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry
 • przedstawicieli UE z Komisji Europejskiej i Parlamentu
 • przedstawicieli ONZ
 • European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency (CINEA)
 • International Energy Agency (IEA)
 • World Bank
 • Atlantic Council
 • Green Cross International, WWF, Client Earth, Polski Alarm Smogowy
 • Przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Finansów
 • Marszałków województw: Świętokrzyskiego, Lubuskiego, Podkarpackiego, Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Opolskiego, Śląskiego, Dolnośląskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Pomorskiego, Małopolskiego, Lubelskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Podlaskiego, Łódzkiego
 • Przedstawicieli uczelni wyższych: Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Polska Akademia Nauk.
 • MICROSOFT, ORLEN, BOSCH, PGE, SAINT GOBAIN, KGHM, BGK, VELUX, DANONE, GPW, LPP, 3M, LASY PAŃSTWOWE, PWC, TMOBILE, ARP, LIDL

 

 

W dniach 20-21.04 zapraszamy do udziału osobiście w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego –> ZAREJESTRUJ SIĘ na TOGETAIR.EU i otrzymaj DARMOWY BILET. 

 

Możesz również obejrzeć debaty online na stronie wydarzenia oraz YouTube TOGETAIR – YouTube

 

Więcej informacji: Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023

 

“Business HUB” jest patronem medialnym wydarzenia.

Najnowsze