Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jako pierwsza w Polsce uruchomiła Centrum Wsparcia MŚP!

  • w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach działa Infolinia w ramach Punktu Doradztwa Kryzysowego pod numerem 324 324 224, która powstała we współpracy z Prezydentem Miasta Katowice;
  • uruchomiona zostaje strona www.centrumwsparciamsp.pl, gdzie przedsiębiorcy po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymają wsparcie ekspertów;
  • przedsiębiorcy w ramach CWMŚP mogą skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie prawa, finansów i pozyskania najtańszych środków, podatków i księgowości, kadr i restrukturyzacji przedsiębiorstwa, marketingu i reklamy oraz ogólnie pojętego doradztwa biznesowego;
  •  z bezpłatnych konsultacji i porad ekspertów korzystać mogą wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Katowicach;
  • zapraszamy do współpracy inne miasta, które chcą wspólnie z RIG Katowice pomagać swoim przedsiębiorcom.

RIG w Katowicach już od 30 lat jako instytucja samorządu gospodarczego realizuje misję wspierania podmiotów gospodarczych. Być blisko przedsiębiorców – tak krótko można scharakteryzować dewizę Izby. Obecnie polska i regionalna gospodarka staje w obliczu niespotykanego wyzwania. W tym trudnym czasie – RIG w Katowicach chce służyć realną pomocą i aktywnie wspierać działalność śląskiego biznesu. W tym celu uruchomiono Centrum Wsparcia MŚP z infolinią Punktu Doradztwa Kryzysowego pod tel. 324 324 224.

W ramach działań pomocowych, poszkodowani przez epidemię przedsiębiorcy będą mogli pozyskać telefonicznie pomoc doradczą w zakresie spraw prawnych, finansowych, podatkowo-księgowych, kadrowych, marketingowych oraz uzyskać wsparcie psychologów biznesu i doradców z branży HR.

– Przygotowaliśmy pakiety kompleksowego doradztwa kryzysowego dla przedsiębiorców, by pomóc jak najłatwiej przejść przez tą trudną sytuację. Posiadamy grono ekspertów we wszystkich branżach, tak aby firmy w potrzebie najszybciej mogły uzyskać najlepsze rozwiązania. Co najważniejsze ekspertami są m.in. firmy członkowskie RIG Katowice, które dzięki zaangażowaniu w projekt zarabiają na udzielaniu porad innym potrzebującym firmom. Mam nadzieję, że wspólnymi działaniami będziemy wyposażali przedsiębiorców w informację i wiedzę, które pomogą przedsiębiorcom przetrwać na rynku – podkreśla Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Dzięki środkom przekazanym przez Partnera projektu Prezydenta Miasta Katowice została uruchomiona infolinia dedykowana przedsiębiorcom, którzy mogą skorzystać bezpłatnie z doradztwa i porad eksperckich. W pierwszym okresie przygotowano pakiety kompleksowego doradztwa kryzysowego dla 150 firm.

– Ważny jest również proces „matchowania” przedsiębiorców, czyli budowania sieci powiązań i nowych rynków, tak aby po kryzysie odbudowały swoją pozycję. Jako samorząd gospodarczy mamy zdiagnozowanych wiele firm, które opisane branżowo stanowią świetną bazę dla przedsiębiorstw, które np. będą szukały nowych rynków zbytu czy partnerów biznesowych – wyjaśnia Michał Dąbrowski, Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Centrum Wspierania MŚP, a w jego ramach Punkt Doradztwa Kryzysowego przygotowany przez RIG w Katowicach stanowi jeden z filarów Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy, który ma pełnić rolę samorządowej tarczy antykryzysowej dla miejskich firm.

– Epidemia koronawirusa sprawiła, że wielu przedsiębiorców znalazło się w krytycznej sytuacji. Dochody większości firm, które nie mogą prowadzić działalności, spadły praktycznie do zera. To m.in. restauratorzy, fryzjerzy, rzemieślnicy, firmy kosmetyczne czy też podmiot branży turystycznej – ogólnie branża usługowa. W Katowicach mamy dziś 48,5 tys. firm, z czego aż 46 tys. stanowią mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 9 osób. Wielu z tych przedsiębiorców żyje w niepewności i nie wie, czy przetrwa ten kryzys. Dziś szczególnie należy podkreślać, że w ostatnich latach transformacja Katowic dokonała się także dzięki dużej aktywności naszego rodzimego biznesu – podkreśla Marcin Krupa prezydent Katowic.

– Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszego rodzimego biznesu. To ważne, że jako przedstawiciele przedsiębiorców zostaliśmy zaproszeni do tej ważnej dyskusji i mieliśmy wpływ na przedstawione rozwiązania. Jako przedsiębiorcy jesteśmy nauczeni brać sprawy we własne ręce i działać nawet wbrew okolicznościom losu. Sytuacja jest jednak wyjątkowa – dlatego wsparcie oferowane przez Miasto Katowice może uratować wiele firm przed upadkiem, a części pozwolić szybciej stanąć na nogi – mówi Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, który uczestniczył w pracach zespołu ds. pakietu dla przedsiębiorców powołanego przez Prezydenta Katowic Marcina Krupę.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, jako jedna z najprężniej działających Izb w Polsce, monitoruje rozstrzygnięcia wydawane przez organy publiczne w zakresie wnioskowanego wsparcia przedsiębiorców, jak również będzie apelować do samorządów innych miast województwa śląskiego o stworzenie programu wsparcia dla lokalnych firm.

INFOLINIA Punktu Doradztwa Kryzysowego w ramach Centrum Wsparcia MŚP 324 324 224 jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Tutaj można uzyskać kompleksową informację na temat najlepszych rozwiązań dla biznesu w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię COVID-19.

* Koszt połączenia z infolinią to standardowa opłata za połączenie z numerem stacjonarnym wg stawek operatora telefonicznego.

Punkt Doradztwa Kryzysowego funkcjonuje w ramach IV Filaru Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy Prezydenta Miasta Katowice.

Więcej informacji na temat Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy:

www.rig.katowice.pl/rig-w-katowicach-pakiet-dla-przedsiebiorcy

www.rawaink.katowice.eu/katowicki-pakiet-przedsiebiorcy 

#WspieramyPrzedsiebiorcow #RIGdlaBiznesu #SolidarnizBiznesem #RIGKatowice #30latRIG

Najnowsze