Ostatnie spotkanie w ramach projektu Erasmus+ DiGiER, odbyło się  20-21 kwietnia br. w pięknej stolicy Słowenii, w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej w Ljubljanie.

 

 

Celem projektu DigiER jest podniesienie świadomości na temat efektywnej cyfrowej przedsiębiorczości transgranicznej w środowisku biznesowym – wśród pracowników izb handlowych, agencji rozwoju regionalnego, władz lokalnych i centrów rozwoju przedsiębiorczości, ale także nauczycieli VET, trenerów i mentorów.

 

 

W Słowenii partnerzy podsumowali ostatnie już aktywności i omówiono ostateczną wersję rezultatów projektu – przewodnika i aplikacji mobilnej.

 

Przewodnik po strategiach cyfrowej przedsiębiorczości transgranicznej w środowisku biznesowym to materiał szkoleniowy w formie kursu, który składa się z 6 modułów:

 

  • Różnice kulturowe w negocjacjach, zawieraniu i poszanowaniu umów między krajami UE
  • Cyfrowe systemy podatkowe w Europie
  • AR dla eCommerce
  • Automatyzacja marketingu w eCommerce
  • Skuteczne metody płatności bezgotówkowej w Europie
  • Zachowania zakupowe i zakupy społecznościowe

 

Treści przewodnika z pewnością pomogą sektorowi MŚP poszerzyć wiedzę o podmiotach zagranicznych, zmniejszając w ten sposób barierę komunikacyjną.

 

W ramach współpracy partnerów powstała także aplikacja mobilna DiGiER, która zapewnia ścieżki szkoleniowe, pozwalające na sprawdzenie wiedzy w ramach cyfrowej przedsiębiorczości transgranicznej.

 

Oba rezultaty można śledzić na REZULTATY PROJEKTU – DigiER Project (erasmus.site)

 

 

DigiER – Digital Transborders Entrepreneurship Readiness finansowany jest ze środków UE w ramach programu Erasmus+, numer projektu : 2020 – 1 – PL 01 – KA226 – VET – 096054, czas trwania projektu: 01.05.2021 – 30.04.2023, realizowany jest przez 6 organizacji z Polski, Słowenii, Grecji, Rumunii i Szkocji.

 

 

Lider projektu:

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach (https://rig.katowice.pl/)

 

Partnerzy:

KAINOTOMIA & SIA EE (https://kainotomia.com.gr/);

Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości (CWEP) (https://cwep.eu/)

CIVIC (https://www.civicuk.com/)

IZBA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA W SŁOWENII (https://eng.gzs.si/)

Izba Przemysłowo-Handlowa w Bistrita Nasaud (http://www.cciabn.ro/webb/)

 

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Najnowsze