2 sierpnia odbyła się konferencja poświęcona Regionalnemu Rozwojowi Gospodarczemu na Śląsku. Uczestnicy debaty omówili kluczowe zagadnienia z punktu widzenia rozwoju lokalnej gospodarki, bezpośrednio wpływające na jej kształt w najbliższych latach.

 

Uczestnicy rozmawiali o roli inteligentnej mobilności, digitalizacji i zrównoważonej ekologicznie działalności w gospodarczej zmianie regionu. Zostały poruszone kwestie wykorzystania ICT do poprawy miejskiej infrastruktury, przyciągania organizacji zajmujących się technologicznymi innowacjami, a także rozwiązań najistotniejszych z perspektywy województwa śląskiego.

 

W debacie wzięli udział m.in.:

 

  • Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach,
  • Artur Kozłowski, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG,
  • Dawid Solak, członek Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości
Gościem wydarzenia był Wicepremier, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii – Jarosław Gowin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Konferencję w Katowicach traktujemy jako miejsce dialogu, w którym spotkają się opinie zarówno kadry naukowej, instytucji wspomagających rozwój gospodarczy, jak i praktyków biznesu. Platforma Przemysłu Przyszłości jest animatorem polskiego rynku w zakresie transformacji przedsiębiorstw w kierunku przemysłu przyszłości, dlatego liczymy, że poniedziałkowe wydarzenie przybliży nas do tego celu – mówi Dawid Solak, członek zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości.

 

 

Najnowsze